Gündem Haberleri

  Değirmenköy-Çanta yolu hala kapalı

  A.A.
  26.01.2006 - 11:03 | Son Güncelleme:

  Karayolları 1. Bölge Müdürü İsmail Kartal, D-100 karayolunun (E-5) Edirne istikametinde Değirmenköy-Çanta arasındaki bölümün can ve mal emniyeti açısından trafiğe kapatıldığını, yolda kalan 30-40 aracın çekilmesinin ardından yolun trafiğe açılacağını bildirdi.

  Karayolları 1. Bölge Müdürü İsmail Kartal, dün akşam saatlerinden itibaren yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle D-100 karayolunun Silivri mevkiinde görüş mesafesinin sıfıra kadar düştüğünü, bazı araçların da kayarak yolda kaldığını kaydetti. Bu araçların çekilmesi için saat 08.30'dan itibaren Edirne istikametinde Değirmenköy-Çanta arasının trafiğe kapatıldığını ifade eden Kartal, “Ekiplerimiz yolda mahsur kalan 30-40 civarındaki aracı çekmeye çalışıyorlar. Yol, bu araçların çekilmesi ve temizlik çalışmalarından sonra trafiğe açılacak” dedi.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada da, Silivri'de E-5 karayolunda yoğun tipi nedeniyle mahsur kalan araçların bir bölümünün ekipler tarafından kurtarıldığı kaydedildi.

  TRAFİKTE SORUN YOK

  Gece yarısından itibaren İstanbul'da da etkili olan kar yağışının aralıklarla devam ettiği anlatılan açıklamada, Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekiplerinin, gece boyunca kar küreme çalışmaları yaparak yolların kapanmasını engellediği vurgulandı. İstanbul'da trafikte bir sorunun olmadığı kaydedilen açıklamada, ”Gece boyunca yapılan çalışmalar da 4 bin 500 ton tuz kullanıldı. 8 milyon 960 bin metrekare alanda kar küreme çalışması yapıldı. Duraklar, istasyon, alt ve üst geçitlerde kar küreme çalışmaları devam ediyor” denildi.
  Açıklamada, İstanbul'un ana arterlerinde herhangi bir sorun yaşanmadığı, ancak ara sokaklarda ulaşımın güçlükle yapıldığı bildirildi.

  Şehir hatları vapurlarının seferlerini aksatmadan sürdürdüğü belirtilen açıklamada, İDO'nun saat 13.00'te Yenikapı-Bandırma deniz otobüsü ile saat 17.15'te Bostancı-Yenikapı-Armutlu-Mudanya seferlerinin iptal edildiği, diğer hatlarda ise herhangi bir sorun yaşanmadığı kaydedildi.

  49 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPALI

  İstanbul Valiliği Afet Yönetim Merkezi'nden alınan bilgiye göre de yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Gaziozmanpaşa, Beykoz ve Silivri'ye bağlı toplam 49 köy yolu ulaşıma kapandı. Yetkililer, köy yollarının açılabilmesi için ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi. Havaalanlarında herhangi bir sorunun bulunmadığını dile getiren yetkililer, D-100 karayolunda mahsur kalan vatandaşlar için de gece 350'nin üzerinde battaniye ile yiyecek malzemesi gönderildiğini kaydettiler.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı