Gündem Haberleri

  Dedikodu yapma gereğini yap

  Hürriyet Haber
  03.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, “Bir Alman vakıf var. CHP ve BDP’li belediyelerle çalışıyor” ifadelerini, “Başbakanı sözlerini kanıtlamaya davet ediyoruz. Bir Başbakan bir işin yasadışı olduğunu düşünüyorsa çıkar bu konuda adım atılmasını sağlar, işin dedikodusunu değil gereğini yapar” diyerek yanıtladı.

  Günaydın, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında Erdoğan’ın adını vermediği vakıfla ilgili olarak da “Türkiye Belediyeler Birliği, Alman Konrad Adaneur Vakfı’yla ‘En alt demokratik karar zeminini teşkil eden komünlerin güçlendirilmesi’ projesi yürütüyor. Bunda bir anormallik yok” dedi. Günaydın, şöyle devam etti:

  “Başbakanlık iddia ortaya koyma makamı değildir. Başbakanın görevi devletin tüm kurum ve olanaklarıyla ortaya atılan iddiaları araştırmak ve ortada bir suç şüphesi varsa gereği yapılmak üzere konuyu yargıya intikal ettirmektir. Başbakanın konuşması siyasi açıdan analiz edildiğinde gündem saptırma amacı taşıyor. Başbakanı sözlerini kanıtlamaya davet ediyoruz. PKK ile görüşüp protokol aşamasına gelenler, yürüyen yargı süreçlerine müdahale ettikleri sinyallerini verenler, kendi yaptıklarının kamuoyunda yaratacağı tepkiyi örtmek üzere CHP’li belediyelere iftira atma yolunu seçmektedirler. Bir Başbakan bir işin yasadışı olduğunu düşünüyorsa çıkar bu konuda adım atılmasını sağlar, işin dedikodusunu değil gereğini yapar.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı