Gündem Haberleri

  Dediği gibi olsaydı kardeşim ölmezdi

  Süheyla GÖZDERELİLER/DHA
  16.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yalova’da 27 Mayıs’ta parkta yaşanan bir kavgayı ayırırken polisin sıktığı biber gazının ardından fenalaşarak hastaneye kaldırılan ve burada yaşamını yitiren Çayan Birben’in (31) ablası Özge Birben Yazıcı, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in, “Biber gazımız yüzde 100 doğaldır, kullanılan gaz mühimmatından kaynaklı bir ölüm vakası da yok” sözlerine tepki gösterdi.

  Yazıcı, “Kronik rahatsızlığı olan kardeşimi biber gazı öldürdü. Çayan gibi bir sürü biber gazından ölen kişi var. Ama Çayan insanların içinde öldüğü için bu kadar gündemde oldu. Bakanın dediği gibi doğal olsaydı, kardeşim ölmezdi. Ama bunu bakanımıza anlatamadık. Birkaç kişinin daha mı ölmesi gerekiyor? Sonuna kadar bunun arkasındayız” dedi.

  ÇAYAN BİRBEN'İN FOTOĞRAFLARI

  ‘Yaklaşık 20 kişi öldü’ iddiası

  Ailenin avukatı Melike Korkmaz ise bugüne kadar 20’ye yakın kişinin biber gazından öldüğünü öne sürerek, bunlardan sadece Hopa’da ölen Metin Lokumcu ile Çayan Birben olayının yargıya intikal ettiğini söyledi. Arkadaşlarının karıştığı kavgayı ayırmak isteyen panik atak ve astım hastası Çayan Birben, iddiaya göre polisin sıktığı biber gazından etkilenerek hastaneye kaldırılmış, 3 günlük mücadelenin ardından yaşamını yitirmişti.    
  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural da İçişleri Bakanı’nın sözlerine “Biber gazını bile neredeyse tavsiye edecekler. Hikmetlerinden bahsetmeye de başlarlar” sözleriyle tepki gösterdi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı