Gündem Haberleri

  Dedeye mektuplar

  Mustafa KINALI / İSTANBUL
  18.04.2004 - 01:29 | Son Güncelleme:

  Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal, ölümünün 11’inci yıldönümünde Topkapı’daki Anıt Mezar’da devlet ve parti törenleriyle ayrı ayrı anıldı. Devlet töreninde Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’i temsilen Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Kemal Nehrozoğlu, anıta ilk çelengi koydu.

  Saygı duruşunun ardından Nehrozoğlu, hükümet adına Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, İstanbul Valisi Muammer Güler, 52’nci Zırhlı Tümen Komutanı Tümgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler; Özal’ın eşi Semra Özal, oğulları Ahmet ve Efe Özal’a taziyelerini sundu. Törene, Turgut Özal’ın oğlu Efe’den olan torunları Turgut ve Naz ile gelini Elvan Özal’ın yanı sıra ANAP Genel Başkanı Nesrin Nas, partinin eski genel başkanı Mesut Yılmaz, çok sayıda eski bakan ve ANAP’lı ile vatandaşlar katıldı.

  ÖZLEDİK TONTON

  Torunlardan Turgut Özal, dedesinin kabrine ‘Hepimiz seni özlüyoruz. Torunun Turgut Özal’ yazılı bir demet çiçek bırakırken, kardeşi Naz Özal da, ’Sevgili dede, seni çok seviyorum. Her gün seni daha da özlüyorum. Bir gün cennete gelirsem, buluşalım. Bir de geçmişe gidiyorum, ölmeni istemiyorum’ yazısı bulunan oyuncak ve çiçek koydu. Mezarın duvarlarında ‘Zaman alışmayı öğretir ama unutmaya asla’, ‘Seni çok özledik Tonton’, ‘Sevgili Tonton, bırakıp gittin bizi, seni unuttuk sanma’ yazılı bez afişler yer aldı. Mesut Yılmaz, Anıt Mezar’daki törene gelişinde Turgut Özal’ın eşi Semra Özal ile oğulları Ahmet ve Efe Özal’a taziyelerini sundu. Yılmaz, daha sonra ANAP Genel Başkanı Nesrin Nas ile bir süre sohbet etti. Semra Özal, Cahit Aral konuşmasını yaparken, tören alanından ayrıldı.

  Çiçek götürdüler

  Turgut Özal’ı ananlar arasında oğlu Efe’den olan iki torunu Turgut ve Naz da vardı. Ahmet Özal’ın oğlu da dedesinin adını taşıyordu ancak yurtdışında olduğu için törene gelemedi. Küçük Turgut ve kardeşi Naz, dedelerine olan özlemlerini, kabre çiçek ve oyuncak koyarak dile getirdi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı