Gündem Haberleri

  Dedesinin evini halatla inip soydu

  Murat KİBRİTOĞLU/ADANA, (DHA)
  25.12.2009 - 12:19 | Son Güncelleme:

  Adana’da dedesinin 5’inci kattaki evine apartmanın çatısından halat sarkıtıp girerek hırsızlık yaptıkları iddia edilen torun 18 yaşındaki E. B. ile 2 arkadaşı yakalandı. Hırsızlığın ortaya çıkmasının ardından dedesine şaka amaçlı olarak, “Kesin bizim arkadaşlar yapmıştır” diyen torun E. B., olayın aydınlatılmasını sağladı

  Kebap salonu işletmecisi Erdem H.’nin dairesine 20 Aralık’ta kimsenin olmadığı bir sırada giren hırsızlar, 4 bin 750 TL ile 15 bin TL değerinde çek çaldı. Eve geldiğinde hırsızlığı fark eden Erdem H. polise haber verdi. Şikayet üzerine eve gelen polis, giriş kapısında zorlama olmadığını saptadı. Evde parmak izi çalışması yapan polis, hırsızlıkla ilgili soruşturmayı sürdürürken, olaydan bir gün sonra dedesinin evine gelen E. B., adını da taşıdığı dedesine şaka yollu olarak, “Bu işi kesin benim arkadaşlarım yapmıştır” dedi. Sohbet sırasında da, arkadaşları 18 yaşındaki A.İ.D. ve 19 yaşındaki M. B.’nin adlarını verdi.

  DEDE ŞÜPHELENDİ
  Torununun konuşmasından şüphelenen Erdem H. polisi arayıp, E.B.'nin adlarını verdiği arkadaşlarını ihbar etti. Bunun üzerine gözaltına alınan A.İ.D. ve M.B., hırsızlığı E. B. ile birlikte yaptıklarını söyleyince torun da gözaltına alındı. Şüphelilere hırsızlığı nasıl yaptıklarını soran polis aldığı cevap karşısında şoke oldu.

  Gençler, 7 katlı apartmanın çatısından halat sarkıttıklarını, E.B.'nin halata tutunarak 5’inci katın balkonuna indiğini, açık balkon kapısından içeri girerek para ve çekleri alıp, tekrar aynı halatla çatıya tırmandığını, daha sonra da birlikte kaçtıklarını anlattı.

  Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri alınan 3 şüpheli sorgularının ardından adliyeye sevk edilecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı