Gündem Haberleri

  Dedeler ve nineler yarıştı

  AA
  20.04.2016 - 16:47 | Son Güncelleme:

  Şanlıurfa'nın merkez Haliliye ilçesinde Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla düzenlenen "Dedeler Nineler Yarışıyor" koşusuna bastonla katılan ve sonuncu olan 80 yaşındaki Abdullah Saçak, yarışın birincisi sayıldı.

  Şanlıurfa'nın merkez Haliliye ilçesinde Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla "Dedeler Nineler Yarışıyor" koşusu düzenlendi.

  Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından merkeze 15 kilometre uzaklıktaki Konuklu Mahallesi'nde Kutlu Doğum Haftası etkinliği gerçekleştirildi.
  Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, şiir dinletisinin ardından tiyatro gösterisi sahnelendi. Hazreti Muhammed'in hayatından kesitlerin sunulduğu gösteride katılımcılar zaman zaman duygulandı.
  Etkinliği izleyenler arasındaki gönüllülerin katılımıyla "Dedeler Nineler Yarışıyor" koşusu düzenlendi. Koşuya yaş ortalaması 50-80 arasında değişen 4'ü kadın 9 kişi katıldı.
  20 metrelik parkurda gerçekleştirilen koşuda, yaşlıların azimli mücadelesi ayakta alkışlandı.

  YARIŞANA HÜRMETEN...

  Koşuya bastonla katılan ve sonuncu olan 80 yaşındaki Abdullah Saçak, yaşına hürmeten birinci sayıldı. Koşuyu 65 yaşındaki Şekha Demiralp ikinci, 72 yaşındaki Hamit Çiftçi ise üçüncü tamamladı.
  Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, koşuya katılanlara seccade, takke, tespih ve yöresel poşu hediye etti. Etkinliğin sonunda katılımcılara tirit ikram edildi.

  Etiketler: yarış , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı