GeriGündem Dedektif müsteşar, dolandırıcı yakalattı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dedektif müsteşar, dolandırıcı yakalattı

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarı Ali Helvacı'nın adını kullanarak bir inşaat şirketini dolandırmak isteyen Orhan A., Helvacı'nın ihbarı üzerine gözaltına alındı.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Dikmen Ceyhun Atıf Kansu Caddesi'nde bulunan Kalaycıoğlu İnşaat Şirketi'ne giden Orhan A.adlı kişi, kendisini Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarı Ali Helvacı'nhın gönderdiğini belirterek ''Helvacı adına bulunan bir emanetin'' kendisine verilmesini istedi. Bunun üzerine şirket yetkilileri, Orhan A.'ya beklemesini söyleyerek yan odadan Müsteşar Helvacı'yı aradılar. Helvacı şirket yöneticilerinden bu kişiyi muhafaza etmelerini isteyerek, durumu Ankara Emniyet Müdürlüğü üst düzey yetkililerine iletti.


Bunun üzerine, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Kalaycıoğlu İnşaat Şirketi'ne gelerek Orhan A.'yı gözaltına aldılar.


Trafik kazasında bir kolunu kaybettiği belirlenen ve bıçakla yaralama gibi suçlardan sabıkası bulunan Orhan A.'nın daha önce de 2 şirkete giderek Helvacı adına dolandırıcılık yapmak istediği, ancak başarılı olamadığı tespit edildi.Emniyet yetkilileri, Orhan A.'nın ''saf bir kişiliğe'' sahip olduğunu, bu kişiyi kullanan başka kişilerin olabileceğini ifade ederek, bunların tespiti için Orhan A.'nın yan kesicilik ve dolandırıcılık bürosunca sorgulandığını kaydettiler.


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle