Gündem Haberleri

  'Dayı ne yapıyorsun orada?'

  DHA
  18.05.2017 - 11:26 | Son Güncelleme:

  Adana'da bir kitapçının su deposu görünümü verilen dolap içerisinde farklı basım evlerinden piyasaya sunulan çeşitli yazarlara ait değişik sayılarda 994 korsan kitap ele geçirildi. Polis iş yeri sahibini su deposunun arkasına saklanırken buldu.

  Güvenlik Şube Fikri Mülkiyet Büro Amirliği ekipleri ’nemerkez Seyhan İlçesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan bir kitapçıda korsan kitap satıldığı ihbarı üzerine harekete geçti. İşyerine baskın yapan polis, korsan kitapların saklanmış olabileceği yerlerde inceleme yaptı. İşyeri sahibi ve korsan kitaplara ulaşamayan polis, depo olarak kullanılan arka binanın bodrum katını kontrol etti.

  SAKLANIRKEN YAKALANDI

  Bodruma inen polis, su deposunun arkasında saklanan işyeri sahibi Hasret G.’yi yakaladı. Saklanmadığını öne süren Hasret G. oldukça rahat göründü. Polisler, su deposunda arama yaptı.

  Dayı ne yapıyorsun orada

  Polisin "Dayı ne yapıyorsun orada?" sorusuna Hasret G., "İyiyim, sizlerden ne haber. Hoş geldiniz, ne var ne yok" diye cevap verdi. Hasret G.'nin, polislerin "Burada niçin saklanıyorsun?" sorusuna ise "Saklanmıyorum. Tuvalet ihtiyacı için gelmiştim" cevabını vermesi duyanları şaşkına çevirdi.

   Su deposu görüntüsüverilmiş dolapta tanınmışyazarların kaleme aldığı değişik sayılarda994 korsan kitap ele geçirildi. Kitapların bulunduğu bölümün dikkatçekmemesiiçin dolaba musluk takıldığı ve hortum bağlantılarının bulunduğudikkat çekti. Hasret G. ise, korsan kitapların kendisine ait olmadığını durumdan haberdar olmadığını öne sürdü.

  Ele geçirilen kitapların gerçek baskılarının piyasa değerinin 19 bin 880 lira olduğu belirtilirken gözaltına alınan Hasret G. hakkında 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na muhalefet suçundan işlem yapıldı.

   

   

  Etiketler: adana , kitapçı , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı