Gündem Haberleri

  DAYAK PEŞİN CEZA 5 TAKSİT

  Hürriyet Haber
  13.07.2012 - 09:30 | Son Güncelleme:

  Birlikte yaşadığı sevgilisinin yumruklu saldırısı sonucu hastanelik olan Alman uyruklu Sema Nur Döndü’nün davasında tek celsede karar çıktı. Sevgilisini döven Hakan Erdoğan, 75 gün “adli para cezasına” çarptırıldı. Erdoğan, toplam 1500 liralık cezasını 5 taksitle ödeyecek. Bu da komşusunun kapısına zarar veren bir kişinin ödeyeceği ceza miktarıyla eşdeğer olacak.

  Habertürk Gazetesi'nden Cemal Doğan'ın haberine göre, daha önce bir Türk’le evlilik yaptıktan sonra Andrea Groch adını Sema Nur Döndü olarak değiştiren ve sevgilisi tarafından dövülen kadının davası 8 ay sonra Ankara 4. Sulh Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya Sema Nur Döndü ile avukatı Erdoğan Fırat ve sanık Hakan Erdoğan katıldı. /images/100/0x0/55ea75b9f018fbb8f881618b

  Sanık Erdoğan kendisini savunurken, o tarihte sevgilisi olan Döndü’yü dövmediğini öne sürdü. Sema Nur Döndü ise Erdoğan’ın kendisini yumruk ve sopayla döverek hastanelik ettiğini belirterek “Şikâyetçiyim” dedi. Mahkeme hâkimi Erdal Işık, sanığı kasten yaralama suçundan önce 120 gün adli para cezasına çarptırdı; ardından “haksız tahrik” gerekçesiyle indirim yaptı ve 75 gün adli para cezasına çevirdi. Hâkim verilen bu cezanın, günlüğü 20 liradan olmak üzere 1500 lira olduğunu ve bunun da 1’er ay arayla 5 eşit taksitle müştekiye ödenmesini kararlaştırdı. “Erteleme” yoluna gitmeyen hâkim, Erdoğan’ın parayı ödememesi halinde cezasının hapse çevrileceğini söyledi.

  ‘CEZA KOMİK VE HAFİF’

  Verilen cezayı “komik” bulduğunu belirten Sema Nur Döndü, “Bu kadar hafif bir ceza beklemiyordum. Olay Almanya’da olsaydı, Türkçe’de söylediğiniz gibi süründürürler” dedi.

  ‘GERÇEK TÜRK OLDUM’ DEMİŞTİ

  Sema Nur Döndü, kadına şiddetin sembolü haline gelen Ayşe Paşalı’yı hatırlatan bir şekilde 3 Ağustos 2011’de Ankara Adliyesi koridorlarında görüntülenmişti. Yüzü gözü moraran döndü, “Ben şimdi gerçek Türk oldum” diyerek ironi yapmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı