GeriGündem Davutoğlu'nun konvoyunda kaza
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  90
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Davutoğlu'nun konvoyunda kaza

Davutoğlu'nun konvoyunda kaza
refid:27619449 ilişkili resim dosyası

Irak’ta temaslarını sürdüren Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun konvoyunda kaza meydana geldi.

Bağdat’ta yaşanan kazada bir araç takla atarken Davutoğlu’nun garsonu Lokman Candemir’in yaralandığı öğrenildi. Iraklı şoförün durumunun ise ağır olduğu belirtildi.

Davutoğlunun konvoyunda kaza Davutoğlu: "İster IŞİD ister PKK..."


Kazaya ilk müdahale Davutoğlu’nun konvoyundaki doktorla yaptı. Ahmet Davutoğlu hastaneye kaldırılan yaralıları ziyaret etti ve ardından programına devam etti.

MESELEMİZ BATAKLIĞI KURUTMAK

Davutoğlu az önce Irak Meclis Başkanı ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında ise şunları söyledi:

Türkiye ile ABD arasında yoğun bir istişare vardı. Bu yürümektedir. Geçtiğimiz hafta içinde Sayın Obama ile Avustralya’da görüşmüştük. Daha önce Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı görüşmeler vardı. Biden yarın Ankara’ya geldiğinde görüşmelerimizi sürdüreceğiz.

IŞİD benzeri terör örgütlerinin bölgede etkin olmaması için her türlü çabaya destek veririz. Ancak şunun da unutulmaması lazım Suriye’deki sorun IŞİD ile başlamamıştır. Irak yok edildiğinde başka örgütler de doğabilir.

Türkiye’deki 2 milyona yakın mültecinin yaklaşık 500 bini DEAŞ’tan kaçanlardan, 1,5 milyonu ise Esad rejiminden kaçanlardan oluşuyor.

Bizim meselemiz bataklığı kurutmak. Bunu için daha kapsamlı bir stratejiye ihtiyaç var. Kobani’de olduğu gibi Halep’teki saldırılara karşı da aynı tedbirleri almak gerekiyor.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle