Gündem Haberleri

  Davutoğlu'ndan 3'üncü Piyade Tümen Komutanlığı'na ziyaret

  AA
  24.09.2015 - 16:22 | Son Güncelleme:

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır'da Grup Tillo üyeleri ve vatandaşlarla bir araya geldi. Başbakan Davutoğlu, Grup Tillo üyeleri ile sohbet ederek "Ortağız bir namusa" adlı esere eşlik etti. Başbakan Davutoğlu, Hakkari Yüksekova'da bulunan ve Dağlıca'da şehit olan askerlerin görevli olduğu 3'üncü Piyade Tümen Komutanlığı'nı ziyaret etti.

  Davutoğlu, Ulu Camii'nde kıldığı bayram namazının ardından yürüyerek Hasan Paşa Hanı'na geçti. Davutoğlu, burada bir araya geldiği vatandaşlar ve Grup Tillo üyeleriyle çay içti, sohbet etti. Kürtçe, Zazaca, Arapça ve Türkçe seslendirdikleri ilahilerle tanınan Grup Tillo, son dönemde birlik mesajı verdikleri "Ortağız Bir Namusa" adlı eserle de gündeme geldi.


  Daha sonra vatandaşların yoğun ilgisi arasında handan çıkan Başbakan Davutoğlu, gazetecilerin de bayramını kutladı. Kendisini bekleyen vatandaşlarla da bayramlaşan Davutoğlu, makam aracına binerek handan ayrıldı.

  Davutoğlundan 3üncü Piyade Tümen Komutanlığına ziyaret

  Sur İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde makam aracını durduran Davutoğlu, araçtan inerek polislerin bayramını kutladı, hatıra fotoğrafı çektirdi. Bu sırada vatandaşlar da Davutoğlu'na yoğun ilgi gösterdi. Öte yandan Başbakan Davutoğlu'nun Diyarbakır'daki ziyaretine ilişkin bir fotoğraf da sosyal paylaşım sitesi Instagram'daki hesabından paylaşıldı.

  Davutoğlundan 3üncü Piyade Tümen Komutanlığına ziyaret Başbakan Davutoğlu'ndan Bayram namazı sonrası açıklama: Benim Diyarbekir'e nasıl aşık olduğumu bilirler

  BAŞBAKAN DAVUTOĞLU YÜKSEKOVA'DA

  Başbakan Davutoğlu, Hakkari Yüksekova'daki 3'üncü Piyade Tümen Komutanlığı'nı ziyaret etti.

  'Hakkari Dağlıca'da şehit verdiğimiz askerlerimizin silah arkadaşlarını ziyaret etmek için Yüksekova'daydım" diyen Davutoğlu, "O sarp dağları kahramanca bekleyen Mehmetçiklerimizdeki sarsılmaz inanç ile gurur duydum. Bu bayram gününde Hakkari'den Yüksekova'dan da Mehmetçiklerimizin selamlarını siz aziz milletime iletmekle bahtiyarım. Herkes bilsin ki bu millette bu azim ve bu kardeşlik iklimi daim oldukça bizi kimse yolumuzdan çeviremez. Rabbim hepimizi muhabbetle birbirimize sarılacağımız nice bayramlara eriştirsin" dedi.

  6 Eylül Pazar günü, Dağlıca'da PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği saldırıda 16 asker şehit olmuştu.

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı