Gündem Haberleri

  Davutoğlu'na AK Partili Çelik'ten sanal destek

  Hürriyet Haber
  03.08.2012 - 11:07 | Son Güncelleme:

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na yönelik eleştirilere Twitter'daki hesabından yanıt verdi.

  Çelik'in Twitter mesajları şöyle:

  Son zamanlarda Dışişleri bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nu insafsızca eleştirenler, onun dış politikasından söz ediyorlar.
  Herkes bilsin ki,cari olan Sayın Ahmet Davutoğlu'nun değil, Ak Parti hükümetinin dış politikasıdır. Sayın bakan,elbette bunun uygulayıcısıdır.
  Ak Parti'nin programı 2001'de yazıldı. Sayın Davutoğlu,o zaman, Ak Parti'nin henüz üyesi bile değildi. Lütfedip programımıza bir göz atın.
  "Çok alternatifli bir dış politika geliştirmek"ten,"esnek ve çok eksenli" bir dış politikaya kadar her şeyi orada bulacaksınız.
  Sürekli Sayın bakana hakaret etme sığlığına düşenler, utanmasa Suriye sınırımızı onun çizdiğini, Baas'ı onun icat ettiğini söyleyecek.
  AK Parti'nin dış politikası da Dışişleri Bakanı da elbette eleştirilebilir. Ancak bu yapılırken insaf ölçüleri bir yana bırakılmaz.
  "Türkiye'nin üç tarafı denizlerle,dört tarafı düşmanlarla çevrilidir." Ezberine sahip olanlar, bizim bu alandaki vizyonumuzu anlayamaz.
  "Yurtta sulh, cihanda sulh" vecizesini "karışma, görüşme, bulaşma" edilgenliğinde değerlendirenler, elbette dış politikamızı yadırgar.
  Malum "deliliğin standart olduğu yerde, akıllık sapmadır." Hükümetimiz,her alanda olduğu gibi ,bu alanda da tabuları yıkmaya devam ediyor.
  Her alanda olduğu gibi, dış politikada da her hamlenizin olumlu sonuç vermesi elbette mümkün değil. Her sondajdan petrol çıkmaz.
  Ancak bu petrol aramaktan vazgeçeceğiniz anlamına gelmez. Etütlerinizi yenileyerek petrol buluncaya kadar sondaja devam aklın gereğidir.
  Dış politikamızın hatası da sevabı da tek başına sayın bakana mal edilemez. Ekibin başı Başbakanımızdır ve politikalar ortak aklın ürünüdür.

  Davutoğluna AK Partili Çelikten sanal destek

  Davutoğluna AK Partili Çelikten sanal destek MALİKİ'YE TWİTTER'DAN JET YANIT

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı