GeriGündem Davutoğlu yarın Hırvatistan'a gidecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Davutoğlu yarın Hırvatistan'a gidecek

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Hırvatistan Dışişleri ve Avrupa ile Entegrasyon Bakanı Gordan Jandrokoviç'in davetlisi olarak, 12-13 Aralıkta Hırvatistan'a resmi bir ziyarette bulunacak.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, ziyaret kapsamında Hırvatistan'la her alanda olumlu seyreden ilişkilerin tüm veçheleriyle ele alınmasının yanı sıra Bosna Hersek'teki gelişmeler dahil olmak üzere bölgesel ve uluslararası konular hakkında görüş alışverişi yapılması öngörüldüğü belirtildi.

Hırvatistan Cumhurbaşkanı Stjepan Mesiç ve Başbakan Jadranka Kosor ile ikili görüşmeler yapacak olan Dıavutoğlu, 13 Aralık akşamı Hırvatistan ziyaretini tamamlayarak, Medeniyetler İttifakı Güneydoğu Avrupa Bölgesel Stratejisi Bakanlar Toplantısına katılmak üzere Saraybosna'ya gitmek için Hırvatistan'dan ayrılacak.

Davutoğlu, Medeniyetler İttifakı Güneydoğu Avrupa Bölgesel Stratejisi Bakanlar Toplantısının sona ermesinin ardından Bosna-Hersek'te güncel durumu ele almak üzere bu ülkedeki siyasi liderlerle görüşmeler yapacak.

Dışişleri Bakanı Dıavutoğlu ayrıca, Bosna-Hersek ve Sırbistan arasında güven ve diyalog ortamı tesis etmek ve bölgesel gelişmeleri değerlendirmek amacıyla ihdas edilmiş olan üçlü danışma mekanizması çerçevesinde, Bosna-Hersek Dışişleri Bakanı Sven Alkalaj ve Sırbistan Dışişleri Bakanı Vuk Jeremiç ile de bir araya gelecek.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle