Gündem Haberleri

  Davutoğlu ve Baykal AKPM Genel Kurulu'nda el sıkışıp sohbet etti

  Hürriyet Haber
  19.04.2016 - 15:44 | Son Güncelleme:

  CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmanın ardından yanına giderek el sıkıştı. Baykal, Davutoğlu'na 'hoş geldiniz' dediğini söyledi.

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir dizi temaslar için gittiği Strazburg'da  Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Genel Kurulu'na Türkçe hitap etti.

  Toplantıya Davutoğlu'nun HDP'li Ertuğrul Kürkçü'ye tepkisi, damga vurdu. 

  Konuşmanın ardından Davutoğlu'nun yanına ilk giden isimlerden biri ise CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal oldu.

  Baykal, konuşması biter bitmez Davutoğlu'na yaklaşarak bir süre ayakta sohbet etti. İkilinin samimi sohbeti objektiflere böyle yansıdı. 

  Davutoğlu ve Baykal AKPM Genel Kurulunda el sıkışıp sohbet etti

  Davutoğlundan AKPMde Kürkçüye Türkçe tepkisiDavutoğlu'ndan AKPM'de Kürkçü'ye 'Türkçe' tepkisi
  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nde kendisine, Güneydoğu'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarla ilgili İngilizce soru soran HDP milletvekili Ertuğrul Kürkçü'ye sert yanıt verdi.

  BAYKAL O ANLARI ANLATTI

  Baykal, AKPM Genel Kurulu’nda Başbakan Davutoğlu’yla gerçekleştirdiği ayaküstü sohbetin nezaket görüşmesinden ibaret olduğunu belirterek, konunun medyaya “Baykal’la dikkat çeken yakınlaşma” olarak yer almasına sitem etti.

  Davutoğlu’nu nezaket bağlamında selamladığını ve “Hoş geldiniz” dediğini ifade eden Baykal, Hürriyet Gazetesi Brüksel Temsilcisi Güven Özalp'e yaptığı açıklamada, “Benden önce kendisini selamlayan Yunanistan’ın eski dışişleri bakanları Bakoyannis ve Venizelos ile birlikteydik. Umarım Türkiye’deki kutuplaşma böyle bir nezaket davranışını bile yadırgayacak aşamaya gelmemiştir” dedi. 

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı