Gündem Haberleri

  Davutoğlu: Tüm Türkiye'yi temsil ediyoruz

  BBC Türkçe
  17.06.2013 - 11:36 | Son Güncelleme:

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Gezi Parkı protestoları ile ilgili olarak Guardian gazetesine yazdığı yorum yazısında "Biz tüm Türkiye'yi temsil ediyoruz" dedi.

  AK Parti'nin Türkiye'de birinci sınıf bir demokrasi yarattığını savunan Davutoğlu, "barışçıl gösterilere izin verilmesinin de başarısını yansıttığını" ifade etti.

  Hükümetinin birçok engeli aşarak ülkeyi istikrarlı ve adil bir hale getirdiğini belirten Dışişleri Bakanı, AK Parti'nin farklılıkları takdir ettiğini yazıyor.

  Ahmet Davutoğlu, yazısında, "Barışçıl protestoları demokratik sistemin bir parçası olarak görmekle birlikte, bu ilke ile kamu düzenini sağlamak arasında bir denge kurmamız da gerek" dedi.

  MEDYA ŞİDDETİ GÖRMEZDEN GELDİ
  Gezi protestolarının barışçıl çevreci bir hareket olarak başladığını ancak daha sonra şiddet ve aşırılık yanlısı grupların bu hareketin taleplerini gasp ettiğini savunan

  Davutoğlu, medyanın da şiddeti görmezden gelerek bu grupları demokrasi yanlısı olarak yansıttığını da belirtti.

  Dışişleri Bakanı Guardian'daki yazısında, Reyhanlı saldırısının medyada çok az yer almasına da göndermede bulundu.

  BİRİNCİ SINIF DEMOKRASİ İNŞA ETTİK
  Bakan Davutoğlu yazısını, "Seçilmiş bir hükümeti değiştirmenin tek yolu seçimlerdir. Partimiz, birinci sınıf bir demokrasi inşa etti ve biz buna büyük değer veriyoruz. 1950 yılından bu yana dört kez hükümetler siyasi alanın dışından güçlerce devrildi. Biz halkın iradesini temsil ediyoruz ve siyasi iktidarımız tüm vatandaşlarımızın iktidarıdır" şeklinde bitirdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı