Gündem Haberleri

  Davutoğlu: Son imzayı biraz önce ben attım

  AA
  12.04.2016 - 12:26 | Son Güncelleme:

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Dokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili imzaları tamamladık. Son imzayı biraz önce ben attım. İnşallah bugün, yarın milletvekillerimizin teklifi Meclise sunulacak. Hesap vermekten korkanlar bakalım Meclis'te teklifimize nasıl oy verecek?" dedi.

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Teröre ve teröristlere destek veren sözde milletvekillerinin dokunulmazlıkları ile ilgili süreç için geçen hafta Anayasa değişiklik teklifimizi imzaya açmıştık. İmzalar tamamlandı; biraz önce son imzayı bizzat ben attım. İnşallah bugün, yarın milletvekillerimizin teklifi Meclise sunulacak. Her şey ayan beyan ortaya çıkacak. Kim dokunulmazlıklarının kalkmasından korkuyormuş kim korkmuyormuş, ortaya çıkacak" dedi.

  Davutoğlu, çok hızlı bir şekilde konuyu görüşeceklerini belirterek, "Muhalefete çağrım, tek seferde ve tek oturumda çok hızlı bir şekilde yargı yolunu açan bu teklife destek olmalarıdır" ifadelerini kullandı.

  KİLİS'E DÜŞEN ROKET MERMİLERİ 

  Başbakan Davutoğlu, Kilis'e düşen roket mermileri ile ilgili olarak da "Kilis'e, DAEŞ terör örgütüne ait roket mermileri düştü ve 21 vatandaş yaralandı. TSK, angajman kuralları çerçevesinde anında karşılık verdi ve DAEŞ'e ait mevzileri vurdu" bilgisini verdi.

  KKTC VE ERBİL'E YENİ SEFER MÜJDESİ

  Davutoğlu, "Diyarbakır'dan olduğu gibi Şanlıurfa'dan da yakında Ercan'a, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne THY seferleri başlayacak. Erbil'e yapılacak seferler için de çalışmalar başlatıldı" şeklinde konuştu.

  "CEMEVLERİNE HUKUKİ STATÜ TANIYACAK DÜZENLEME YAPILACAK"

  Başbakan Davutoğlu, cemevlerine yasal statü tanınması konusuna ilişkin de "Geleneksel irfan merkezleri ve cemevlerine hukuki statü tanınmasını sağlayacak ve bu kurumların ihtiyaçlarını karşılayacak bir kanunu sivil toplumla da görüşerek kısa zamanda tamamlamayı düşünüyoruz" açıklamasında bulundu.

  Davutoğlu, Roman vatandaşların sorununun çözümüne yönelik hazırlanan strateji belgesi ve eylem planını da önümüzdeki günlerde yürürlüğe koyacaklarını söyledi.

  "KANDİL'E SELAM GÖNDERENLER KHAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADILAR"

  Başbakan Davutoğlu, "Kandil'e selam gönderenler, hendek kazanların ellerini öpenler, 'Blok siyaseti yapalım' diyenler hep beraber hayal kırıklığına uğradılar. Kazdıkları hendeklere kendileri düştüler" diyerek, "Türkiye'de kantonculuk, özyönetimcilik oynamaya kalkanlar içine düştükleri kanlı süreçte milletimizin feraseti sayesinde mutlaka yenilgiye uğrayacaklar." şeklinde konuştu.

  "PARALEL YAPI TASFİYE EDİLENE KADAR MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK"

  Davutoğlu, "Paralel yapı tasfiye edilene kadar, bürokrasi sadece milletin hizmetindeki siyasi iktidardan emir alıncaya kadar bu mücadelemiz devam edecek" ifadelerini kullandı.

   

   

   

   

   

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı