Gündem Haberleri

  Davutoğlu Makedonya'ya hareketinden önce konuştu

  Hürriyet Haber
  22.12.2014 - 19:18 | Son Güncelleme:

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Makedonya’ya hareketinden önce basın mensuplarının sorularını cevapladı.

  İşte Davutoğlu’nun açıklamalarından satır başları:

  Hükümetimiz tarafından hiçbir zaman Çözüm Süreci konusunda mütereddit bir tavır olmamıştır. Ancak Çözüm Süresi’ne en büyük darbeyi 6-7 Ekim olayları vurmuştur. Kamu düzeni olmazsa olmazdır. Burada yürütülen süreç kitle tabanı itibariyle bütün halkımızı kuşatan bir süreçtir. Bugün geldiğimiz noktada usul ve aşamalar açısından pozitif bir aşamada olduğumuzu söylemek mümkün.

  FETHULLAH GÜLEN İLE İLGİLİ GELİŞMELER

  İlkesel olarak Türkiye’de hukuk sürecinin işleyişi bakımından pozitif ve negatif bakımdan kimsenin ayrıcalığa tabii olması söz konusu değil. Herhangi bir vatandaşımız hukuk karşısında nasıl etkileniyorsa Fethullah Gülen için de aynısı yapılacaktır. Ortada bir mahkeme kararı var. Hukuk süreci neyi gerektiriyorsa gerekli adımlar atılacaktır.

  4 BAKAN İLE İLGİLİ ERTELEME KARARI

  Herkes soruşturma komisyonunun işleyişi bakımından dikkatli olmak durumunda. Gereksiz spekülasyonlar, bu konularda yapılabilecek zamansız açıklamalar doğru değil. Bırakalım komisyon kendi çalışmasını tamamlasın. Komisyonun işleyişi ile ilgili tereddüt uyandıracak her türlü açıklamadan kaçınmak gerekir.

  Davutoğlu Makedonyaya hareketinden önce konuştu TARİHİ OYLAMA 5 OCAK’A ERTELENDİ

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı