Gündem Haberleri

  Davutoğlu CERN'i ziyaret etti

  A.A.
  28.02.2011 - 20:00 | Son Güncelleme:

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Cenevre'deki temasları sırasında ikili görüşme yaptığı AB Yüksek temsilcisi Catherine Ashton ile İran konusunu ele aldı.

  Edinilen bilgiye göre, Davutoğlu-Ashton görüşmesinde, İran'ın nükleer programı ve uranyum zenginleştirme faaliyetleri değerlendirildi, ayrıca AB-Avrupa Konseyi toplantısının hazırlığı görüşüldü.
  Davutoğlu'nun Avustralya Dışişleri Bakanı Kevin Rudd ile görüşmesi sırasında da Rudd, Mısır'a yaptığı ziyaretteki izlenimlerini aktardı. Ağırlıklı olarak Mısır ve Libya'nın ele alındığı görüşmede, Mısır'a Avusturya ve Türkiye'nin birlikte yapabilecekleri insani yardım faaliyetlerine değinildi.
  Davutoğlu'nun Avusturya Dışişleri Bakanı Michael Spindelegger ile görüşmesinde de ikili ve bölgesel konular, bu bağlamda Türkiye-AB müzakereleri, Avusturya'daki Türk vatandaşlarının entegrasyonu ve Davutoğlu'nun nisan ayında Avusturya'ya yapacağı ziyaret ile ilgili konular ele alındı.
  Davutoğlu'nun Avrupa Nükleer Araştırmalar Merkezi CERN'i ziyareti sırasında da incelemelerde bulunduğu ve buradaki Türk bilimadamlarıyla sohbet ettiği kaydedildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı