Gündem Haberleri

  Davutoğlu: AK Parti yeni seçime hazır

  ANKARA
  09.07.2015 - 08:59 | Son Güncelleme:

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, erken seçim ihtimalini değerlendirerek, “Biz bu ülkeyi bir an dahi hükümetsiz bırakmamak için her türlü çabayı gösterdik, göstermeye devam edeceğiz. Milli iradeye saygılı olacağız ve bu milli iradenin gereğini yapacağız ama bu bütün çabaları gösterdikten sonra tekrar milli iradeye başvurmak gerekirse, AK Parti teşkilatı dimdik ayaktadır ve yeni bir seçime de hazırdır” dedi.

  Davutoğlu, AK Parti gençlik kollarının düzenlediği iftar yemeğine katıldı. İftar sonrası konuşan Davutoğlu, şunları söyledi:

  HEDEFİMİZDE SAPMA OLMAYACAK
  “Duruşu olmayanın istikameti olmaz. AK Parti hareketi bir ahlak ve erdem hareketidir. Ne olursa olsun tarihi duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz. Yüz yıl önce ecdadın savaştığı her yerde bugün kardeş kanı dökülüyor. Yüzyıl önce parçalanan coğrafyaların bugün birleşme kaderi varsa bunu gerçekleştirecek olan da AK Parti’dir. AK Parti hareketine yönelik saldırılar devam ediyorsa nedeni duruşumuzu bozmamamız ve savunduğumuz ilkelerdir. Hedefimizde hiç sapma olmayacak. Hedeflerimizden vazgeçmeyeceğiz. Meclis Başkanlığı seçimlerinde AK Parti’nin fire vermemesi bu davanın emin ellerde olduğunu gösterir.

  YENİDEN SEÇİME HAZIRIZ
  Biz bu ülkeyi bir an dahi hükümetsiz bırakmamak için çaba göstermeye devam edeceğiz. Milli iradeye saygılıyız ama tekrar milli iradeye gitmek gerekirse işte gençlerle birlikte, gençlik kollarıyla birlikte AK Parti kadroları hazırdır. Bütün siyasi partiler kendi muhasebelerini yapmak zorundadırlar.”

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı