Gündem Haberleri

  Davos toplantıları başlıyor

  A.A.
  20.01.2006 - 16:12 | Son Güncelleme:

  Dünya Ekonomik Forumu'nun yıllık olağan toplantıları, İsviçre'nin Davos kasabasında gelecek hafta başlıyor.

  Davos kasabasında 25-29 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Ekonomik Forumu'nun yıllık olağan toplantılarının bu seneki temasını, “yaratıcı zorunluluk” başlığı oluşturuyor.
  Bu arada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Dünya Ekonomik Forum toplantılarına katılmak üzere 26 Ocak Perşembe günü Davos'a gitmesi bekleniyor.
  Davos'ta ikili temaslarda bulunması beklenen Başbakan Erdoğan'ın, Dünya Ekonomik Forumu toplantıları çerçevesinde 27 Ocak Cuma günü düzenlenecek olan ve “Karşılaştırmalı Yeni Avantajlar” ismini taşıyan toplantıya katılarak konuşma yapması bekleniyor.
  Söz konusu toplantıya konuşmacı olarak Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra ABD Ticaret Bakanı Carlos M. Gutierrez, Polonya Cumhurbaşkanı Lech Kaczynski, Siemens Firması Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı Klaus Kleinfeld de katılacak.
  Başbakan Erdoğan'ın ayrıca, 26 Ocak günü Doğuş Grubu tarafından düzenlenen kokteyle katılması bekleniyor.
  Dünya Ekonomik Forumu toplantılarına katılacak Devlet Bakanı Ali Babacan'ın ise “Terörizm Karşıtı Önlemler Ekonomik Büyümeyi Boğar mı?” başlıklı toplantıya katılarak konuşma yapması öngörülüyor.
  Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk'in de, “Gelişen Piyasalarda Çokulusluluk” konulu toplantıya katılarak konuşması bekleniyor.
  Dünya Ekonomik Forumuna katılacak Fener Rum Patriği Bartholomeos'un da, 26 Ocak günü düzenlenecek “ Ekonominin Ahlaka İhtiyacı Var mı?” başlıklı toplantıda konuşma yapması öngörülüyor.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı