Gündem Haberleri

  Dava başladı hazırlıklar bitmedi

  DHA
  21.10.2008 - 17:10 | Son Güncelleme:

  Silivri Cezaevi'nde dün görülen Ergenekon davasında yaşanılan aksaklıklar hala tartışılırken yetkililer de çözüm aramaya çalışıyor.

  Silivri'de hazırlıklar devam ediyor

  Duruşma öncesinde salonun yanındaki bölüme konulacağı söylenen LCD ekranların konulmaması, avukat, izleyici ve basın mensuplarının sayısının fazla olması nedeniyle sorun yaşanan duruşma için yeni kurallar gelebilir.

  Her sanık için en fazla 3 avukat sınırlaması getirilmesinin ardından avukat sayısının yaklaşık 120'yi bulması nedeniyle mahkemenin basın mensuplarını salona almamayı ya da sayıda kısıtlamaya gitmeyi düşündüğü öğrenildi.

  Gazetecilere ayrılan bölüme avukatların oturabileceği, basın mensuplarının da duruşmayı bekleme salonuna yerleştirilecek LCD ekrandan izleyebileceği belirtildi.

  Öte yandan, mahkemenin kararı doğrultusuna duruşma salonundaki LCD ekranlardan birinin perşembe günü devam edecek oturumu kadar bekleme salonuna yerleştirileceği kaydedildi.

  Bu arada Ergenekon sanıklarına destek olmak amacıyla cezaevi dışında bekleyenler için de seyyar tuvaletler yerleştirilmeye başlandı. Duruşmanın ilk günü cezaevi dışında yeterli hazırlık yapılmadığı için binlerce insan tuvalet ihtiyacını gidermekte zorlanmıştı.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı