GeriGündem Datcu sohbeti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Datcu sohbeti

Datcu sohbeti
refid:3876685 ilişkili resim dosyası

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Romanya Başbakanı Calin Popescu Tariceanu'yu Başbakanlık'ta resmi törenle karşıladı. Erdoğan, konuğu ile başbaşa görüştükten sonra ortak basın toplantısı düzenledi.

Toplantı sırasında, Rumen bir gazetecinin Fenerbahçe’nin başında hangi Rumen Teknik Direktörü görmek istediğini sorması üzerine, Erdoğan bir dönem Fenerbahçe’de kalecilik ve antrenörlük yapan Ilie Datcu’yu çok beğendiğini söyledi. Rumen gazetecilerin bazılarının Datcu’yu Beşiktaşlı Pancu ile karıştırması üzerine Başbakan Erdoğan, Datcu’nun FB’de hem kalecilik, hem de kaleci antrenörlüğü yaptığını kaydetti. Konuk Başbakan Tariceanu’nun, Datcu futbol oynadığında buradaki gazetecilerin doğmamış olduğunu söylemesi üzerine de Başbakan Erdoğan,
/images/100/0x0/55eb4615f018fbb8f8b691c1
"Demek ki biz yaşlanmışız" diye espri yaptı. Mal varlığı tartışmalarına da katılan konuk Başbakan dört yıl önce kamu görevlilerinin mal beyanında bulunmasını zorunlu hale getiren karar alındığını kaydetti. Erdoğan, Tariceanu onuruna akşam yemeği verdi. Liderler yemekte işbirliğinin artacağını söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle