Gündem Haberleri

  Datça'daki orman yangını kontrol altına alındı

  A.A
  29.08.2012 - 09:17 | Son Güncelleme:

  Datça'da yaklaşık 50 hektarlık maki ve kızılçam ormanının bulunduğu alanda etkili olan yangının kontrol altına alındığı bildirildi.

  Datça'ya yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Emecik köyündeki ormanlık alanda yol kenarından başladığı belirlenen yangın, ekiplerin yaptığı yoğun müdahale sonunda kontrol altına alındı.

  Muğla Orman Bölge Müdürü Ali Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilk belirlemelere göre yaklaşık 50 hektarlık maki ve kızılçam ormanının bulunduğu alanda etkili olan yangının şiddetli rüzgar nedeniyle güçlükle kontrol altına alındığını söyledi.

  Söz konusu bölgede son günlerde çok sayıda yangın çıktığını anlatan Yıldırım, bundan dolayı bölgede hazır beklettikleri ekiplerin zamanında yaptığı müdahalenin alevlerin daha fazla yayılmasını önlediğini ifade etti.

  Yangının doğuda bulunan yoğun ormanlık alana geçmesinin önlendiğini belirten Yıldırım, “Yangının dört tarafını çevirdik. Kontrol altına aldığımız yangını söndürmeye çalışıyoruz. Sabahın olmasıyla birlikte bölgemizde konuşlu bulunan yangın söndürme uçak ve helikopterinin havadan yapacağı müdahaleyle yangını tamamen söndürmeyi hedefliyoruz. Daha sonra ise soğutma çalışmaları yapacağız” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı