Gündem Haberleri

  Danıştay: Çöken inşaatla ilgimiz yok

  Hürriyet Haber
  22.03.2005 - 01:55 | Son Güncelleme:

  DANIŞTAY, Bakırköy Turizm ve İş Merkezi’nin istinat duvarının çökmesinden sonra Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen’in, ‘Burası 1997’de bize sorulmadan turizm alanı ilan edildi ve Danıştay’a açılan imar planının iptali ve yürütmenin durdurulması istemi reddedildi’ sözlerinin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Danıştay’tan yapılan yazılı açıklamada, Bakırköy Turizm ve İş Merkezi alanıyla ilgili olarak Danıştay 6. Dairesi’ne açılan 1/5000 ölçekli nazım imar planının 24 Nisan 1996’da iptaline karar verildiği belirtildi.

  Açıklamada, Turizm Bakanlığı’nca onanan 1/1000 ölçekli imar planının da Danıştayca aynı tarihte iptal edildiği belirtilerek, ‘Bu alan için belediye tarafından verilen inşaat ruhsatı ve yapılan inşaatın Danıştay’da dava konusu edilmediği, ruhsat ve inşaat denetiminin belediyeye ait bulunduğu hususları dikkate alındığında ‘caddeyi çökerten inşaatla’ Danıştay’ın bir ilgisi olmadığı görülmektedir’ denildi.

  Bu arada 26 Şubat’ta çöken istinat duvarının yapımı hızla devam ediyor. Caddenin önümüzdeki hafta ulaşıma açılabileceği belirtildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı