Gündem Haberleri

  Danimarka'nın Ankara Büyükelçiliği'ne siyah çelenk

  ANKARA (A.A)
  08.02.2006 - 14:24 | Son Güncelleme:

  Ülkü Ocakları'ndan yaklaşık 500 kişilik bir grup, İslam dünyasını rahatsız eden karikatürleri protesto etmek amacıyla Danimarka'nın Ankara Büyükelçiliği'ne siyah çelenk bıraktı.

  Kuğulu Parkı'nın önünde biraraya gelen gruptakiler, buradan Gaziosmanpaşa'daki büyükelçiliğe yürüyüşe geçti. Sloganlar eşliğinde büyükelçiliğin bulunduğu sokağa gelen topluluk, burada polis barikatıyla karşılaştı.
  Burada tekbir getirerek sloganlar atan gruptakiler, “Hazreti İsa Sizi Affetmeyecek”, “Avrupa Şaşırma, Sabrımızı Taşırma” yazılı dövizler taşıdı.

  Grup adına açıklama yapan Ankara Ülkü Ocakları Başkanı Nuri Alıcı, ”Bunların asıl hedefi, 19-20. yüzyılda çeşitli yollarla ikinci sınıf insan haline getirilen Müslümanları dünya siyasetinden silmektir” dedi.
  Bu hedefler doğrultusundaki girişimlerden birinin de İslam dünyasını rahatsız eden karikatürler olduğuna işaret eden Alıcı, ”Medeniyetler arası diyalog projesinin bir safsatadan ibaret olduğu ve neye hizmet ettiği de ortadadır” diye konuştu.

  Daha sonra topluluk adına Danimarka Büyükelçiliği'ne siyah çelenk bırakıldı. Gruptakiler, bir süre daha slogan attıktan sonra İstiklal Marşı okuyarak dağıldı. Bu arada Bilkent Üniversitesi'nden bir grup öğrenci de İslam dünyasını rahatsız eden karikatürleri protesto etmek amacıyla büyükelçiliğe siyah çelenk bıraktı. Grup adına yapılan açıklamada, ”İslam dünyasının manevi değerlerini karikatürize ettiler. Oysa biz bütün dinlerin inançlarına saygılıyız” denildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı