Gündem Haberleri

  Dalaman Havalimanı'nda hasta yolcu rötarı

  A.A
  28.08.2009 - 17:01 | Son Güncelleme:

  Dalaman-Londra seferini yapan uçak, yolculardan birinin rahatsızlanması üzerine perona döndü.

  Alınan bilgiye göre Dalaman Havalimanı'ndan, Dalaman-Londra seferini yapmak üzere hareket eden “First Chose” isimli uçakta yolcu olarak bulunan İngiliz vatandaşı Ashley Stephen Cahill, uçak perondan ayrıldıktan kısa süre sonra rahatsızlandı.

  Cahill'e ilk müdahaleyi uçakta yolcu olarak bulunan bir doktor yaptı.

  İngiliz yolcunun sağlık durumunun kötüye gitmesi üzerine uçak, havalanmadan perona döndü. Uçaktan indirilen İngiliz yolcu ambulansla Ortaca Özel Yücelen Hastanesine kaldırıldı.

  Hastanenin Başhekim Yardımcısı Dahiliye Uzmanı Dr. Savaş Mesut Serdar, hastanın gıda alerjisi şikayeti ile hastaneye getirildiğini ifade ederek, “Hasta bir gün gözetim altında tutulduktan sonra taburcu edilecek. Şu anda sağlık durumu oldukça iyi” dedi.

  Ashley Stephen Cahıll ise sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Uçakta rahatsızlandıktan sonra bir doktorun kendisine müdahale ettiğini belirten Cahıll, “Bir titreme ve sıkıntı hali mevcuttu. Perondan ayrılarak havalanmak üzere hareket eden uçak geri dönerek beni indirdi. Yolda yapılan müdahalenin ardından ambulansla hastaneye getirildim” diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı