Gündem Haberleri

  Dağda mahsur kalan izciler kurtarıldı

  Hürriyet Haber
  27.01.2006 - 18:48 | Son Güncelleme:

  Türkiye'nin çeşitli illerinden Manisa'nın Spil Dağı'na kamp için gelen ve yoğun kar yağışı nedeniyletelaşlanarak, mahsur kaldıklarını iddiasıyla 3 gün önce jandarmaya ihbarda bulunan 250'ye yakın izci, dağdan indi.

  İzmir, Eskişehir, Isparta, Gaziantep, Sakarya ve Konya illerinden gelen izciler, 10 gün önce Spil Dağı'nda başladıkları kamp faaliyetini bugün sona erdirdiler.

  Kamp yaptıkları yaklaşık bin 200 metre yükseklikteki Atalanı Mevkii'nden bugün Manisa'ya inen izciler, kentlerine hareket ettiler.

  Zirvede bulunan 15 kişilik izci grup liderlerinin, 2 gün sonra dağdan inecekleri bildirildi.

  Yaklaşık 10 gün önce 8-11 yaşları arasındaki çocuklardan oluşan izci grubu, Spil Dağı Atalanı Mevkii'nde kamp kurmuş, grup 3 gün önce yoğun kar yağışı nedeniyle telaşlanarak, yolun kapanacağı endişesiyle mahsur kaldıklarını iddia etmiş ve jandarmaya ihbarda bulunmuştu. Jandarma ve Köylere Hizmet Götürme Birimi ekiplerinin greyderlerle yolu açarak, kamp alanına ulaşması üzerine grup, kampın son günü olan Cuma'ya kadar dağda kalacaklarını bildirmişti.

  Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Subaşı, bu olay üzerine grubun izin almadan izcilik faaliyetlerinde bulunduğunu ve konuyla ilgili inceleme başlattıklarını belirtmişti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı