Gündem Haberleri

  Dağa gideni geri getirme çabam olamaz

  Mehmet SEZGİN/DHA
  24.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Şırnak’ın Beytüşşebap Belediye Başkanı BDP’li Yusuf Temel, dağa giden çocukların geri getirilmesi için Cin ailesiyle kavga ettikleri ve çocukların para karşılığı PKK’ya gönderildiği haberlerine tepki gösterdi.

  Temel, şunları söyledi: “Çocuklar kavga etmiş ve bu kavga büyümüş. Kavganın sebebi dağa çıkan çocukların kurtarılması ya da geri getirilmesine yönelik değildir. Dağa giden gençlerin para karşılığı gönderildiği iddiaları da asılsızdır. Benim, tercihini dağdan yana kullanan çocukları geri getirme çabam olamaz. Benim oğluma saldırı maksadıyla evime saldırı olmuştur. Bizim çocuklarımızı 88 yıllık imha ve inkar politikalardan kurtarma çabamız vardır. Çocukların para karşılığı dağda savaştırılması doğru değildir. Barış ve kanaat önderleri ile partimizin araya girmesi ile iki aile barıştırıldı. İki aile de aynı parti çatısı altında siyaset yapıyor. Şu anda aramızda herhangi bir sorun yoktur. İlçede herhangi bir gerginlik söz konusu değildir. Biz yıllardır mücadele ettiğimiz feodalizm ve aşiret yapısı gündeme getirilerek yeniden çatıştırılmak isteniyoruz.”
  Bayram öncesi Cin ve Temel aileleri fertleri arasında kavgada 10 kişi yaralanmıştı. 3 çocuğun para karşılığı PKK’ya teslim edilmesi ve BDP’li Yusuf Temel’in oğlunu örgütten kurtarmak istemesi nedeniyle çıktığı iddiası ortaya atılmıştı.

  Terörist kucaklaşmasına suç duyurusu

  ŞANLIURFA’nın Siverek ilçesinde Mahmut Çakır adlı bakkal, PKK’lılarla kucaklaşan BDP’li milletvekilleri hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu. Çakır, “Şehit haberlerinin art arda geldiği bu günlerde milletin vergisiyle maaşını alan BDP’li milletvekillerinin ve diğerlerinin askeri, polisi şehit edenlerle kucaklaşıp öpüşmesi bir vatandaş olarak çok ağrıma gitti” dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı