GeriGündem D-Smart büyüyor, Digiturk abonesi rahatlıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

D-Smart büyüyor, Digiturk abonesi rahatlıyor

D-Smart büyüyor, Digiturk abonesi rahatlıyor
refid:6544992 ilişkili resim dosyası

Dijital TV yayıncılığındaki rekabet, ekranlara kalite getirmenin yanısıra, Türk tüketicisine yeni fırsatlar sunuyor.

Yıllardır tekel konumunda bulunan Digiturk’ün karşısına bedava kampanyasıyla çıkan D-Smart’ın hem yeni kanallar açması, hem de Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın Avrupa Kupası maç haklarını satın alması Digiturk’ü yeniden harekete geçirdi.

KAMPANYA YAPIYOR: Abonelerini kaybetmemek için tüketici lehine yeni kampanyalar uygulayan Digiturk, aboneliğini iptal ettirmek isteyenlere çok daha düşük fiyatlar uygulamaya başladı. Digiturk’ün bazı abonelerine ücretsiz uzatmalar da yaptığı belirtiliyor.

YENİ ABONEYE BİR AY BEDAVA: Son olarak 24 ay 9.90 YTL’lik bir kampanya başlatan Digiturk, tüm paketi de yeni abonelerine 1 ay bedava veriyor. Bu kampanyadan yararlanmak isteyen eski Digiturk kullanıcılarının aboneliklerini iptal ettirerek yeni şartlarla abone olmaya yöneldikleri ifade ediliyor. Ancak, geçmiş yıllarda bu tür uygulamaların Cine-5’i ciddi gelir kaybına uğrattığına dikkat çekiliyor.

REKABET SÜRECEK: Yüzlerce kanalı ücretsiz izleme imkanı sunan D-Smart ile Digiturk rekabetinin tüketiciye avantaj sağlamaya devam edeceği tahmin ediliyor. Çünkü, her iki platform da bünyesine yeni kanallar katmayı sürdürüyor. Digiturk Disney kanalını açarken DSmart da 4 yeni film kanalı, bebek kanalı, seyahat kanalı hazırlıklarını hızlandırdı.

TEKNOLOJİK SÜRPRİZLER: D-smart’ın ÖSS sınav testlerini interaktif ortamda TV üzerinden vermesi, üyelerine çeşitli interaktif uygulamalarda DVD, maç bileti hediye etmesi gibi uygulamalar da tüketicileri yeni teknolojik süprizlerle karşılayacağının sinyallerini veriyor. Lig TV ihalesinin ise ihale şartlarında yasal bitiş süresi olan 2008 yılında yapılmasını sağlamak için D-smart’ın Rekabet Kurulu ve Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde girişimleri bekleniyor.

Tüketici rekabetle neler kazanıyor

D-Smart ’TV seyretmek bedava’ sloganıyla çıkınca Digiturk aylık 9.90 YTL’lik ekonomik giriş paketi hazırladı. Bu pakete özel uydu alıcıları ve kurulumu tüketiciye bedava sunuyor.

D-Smart, açık kanallar dışında özel kanal sayısını artırma kararı aldı ve Digiturk’un ucuz paketindeki özel kanal sayısından daha fazlasını bedava sunmaya başladı.

Dijital TV yayınlarını izlemek hem ucuzlamaya başladı, hem de ekrandaki kalite yükselişe geçti.

Dogan TV, bu rekabet öncesinde önde olmak için Türkiye de ilk kez piyasadaki uyumlu alıcılarla izlenebilen çok yüksek görüntü kalitesine sahip HDTV (High Defination TV) ve Discovery Channel HD’yi 6 ay önce ekrana taşıdı.

Digiturk HDTV rekabetinin gerisinde kalmamak için 2008’de High Defination kanal başlatma çalışmalarını hızlandırdı.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle