GeriGündem D-100’de görenler şaştı kaldı! Tam 280 tekerleği var
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

D-100’de görenler şaştı kaldı! Tam 280 tekerleği var

Kocaeli’nin Gebze ilçesinden Derince Liman’ına 95 tonluk trafo taşıyan 280 tekerlekli dev TIR görenleri şaşırttı. Ortalama saatte 20 kilometre hızla ilerleyen ve D-100 karayolunda yaklaşık 40 km yol alan TIR 6.5 saatte Derince Limanı'na ulaştı.

Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki elektrik sistemleri üreten bir fabrikaya ait 395 tonluk trafo Yunanistan’a götürülmek için D-100 karayolu üzerinden Derince Limanı’na getirildi. Gece saat 01.30 sularında Gebze’deki fabrikadan yola çıkan trafo 280 tekerlekli 70 metre uzunluğunda ve 7 metre genişliğinde devasa TIR ile 08.00’de Derince Limanı’na geldi.

Ortalama saatte 20 kilometre hızla ilerleyen ve yaklaşık 40 km yol alan TIR için yol boyunca ulaşım kontrollü olarak tek şeritten sağlanırken, bazı noktalarda ise araçlar yan yollara yönlendirildi. Battıçıktı ve viyadüklerden geçerken TIR'ın lastik hava basınçları düşürüldü. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Karayolları ve firma yetkilileri geçiş esnasında güvenlik önlemleri aldı. Yolda giden devasa TIR'ı gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Yunanistan’a götürülecek olan trafonun burada Ptolemais Santralı’na kurulacağı öğrenildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle