GeriGündem ÇYDD yöneticisi Ayşe Yüksel'e tahliye
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  16
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ÇYDD yöneticisi Ayşe Yüksel'e tahliye

ÇYDD yöneticisi Ayşe Yüksel'e tahliye
refid:11507823 ilişkili resim dosyası

Cezaevi'nden çıkan Prof. Ayşe Yüksel, bir yakınına sarılarak "arkadaş" şarkısını mırıldandı.

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınarak, 17 Nisan tarihinde tutuklanan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr. Ayşe Yüksel, avukatlarının itirazı üzerine tahliye edildi.

Yüksel'in durumunu değerlendiren mahkeme, mevcut delil durumu ve dosya kapsamına göre tahliye kararı verdi. Hakkında tahliye kararı verilen Prof.Dr. Ayşe Yüksel, tutuklu bulunduğu Bakırköy Kadın ve Çocuk Cezaevi'nden salıverildi. Kardeşleri Deniz ve Cengiz Yüksel ile akrabaları tarafından karşılanan Prof. Ayşe Yüksel'in cezaevinden çıktığı sırada neşeli olduğu görüldü.

Tezahüratlar eşliğinde kapıdan çıkan Ayşe Yüksel, yakınlarıyla tek tek kucaklaşarak hasret giderdi. Bu sırada bir yakınına sarılan Yüksel'in, "Arkadaş" şarkısını mırıldandığı dikkat çekti. Cezaevi'nde bulunan A-1 koğuşunda kalan arkadaşlarına el sallama sözü verdiğini söyleyen Ayşe Yüksel, "Buradan arkadaşlarıma el sallıyorum. Özgürlük çok güzel bir şey. Buradan çıkmadan önce nohut ıslatıp, humus yemeği yaptık. Yani yemeğimi yedim de geldim. Bundan sonra birisi hapşırdığı zaman, 'Çok yaşa'nın yanında 'Özgür yaşayın" diyin" dedi. Ayşe Yüksel, daha sonra kendisini karşılamaya gelen yakınlarının aracına binerek Cezaevi'nden ayrıldı.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle