Gündem Haberleri

  Çuval geçirdiler gıkınız çıkmadı

  Ömür AVCI, DHA
  08.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, terörle mücadelenin cesaret, planlama ve kadro işi olduğunu belirterek, "Öyle bilboard asmakla, reklam vermekle, masalara yumruk vurmakla, ip alıp vermekle terörle mücadele edilmez" dedi.

  Trabzon’daki Atatürk Alanı’nda düzenlenen ve yağmur nedeniyle 1.5 saat gecikmeli başlayan mitingde Ağar, şunları söyledi:

  NUTUK ATARLAR Bu parti başkanlarının hepsi sadece nutuk atarlar, konuşurlar, birbirlerine ip atarlar. Türkiye’nin meselesi ip ikram etme meselesi değildir. Türkiye’nin meselesi camilerine şehit cenazesi getirmemeyi başarmak meselesidir. Türkiye’nin meselesi, bu topraklarda doğup büyüyüp elinde TC vatandaşı nüfus kağıdıyla yaşayan hiç kimsenin, polisine askerine silah çekemez hale getirilmesidir.

  ANKARA’DAN ÇÖZÜLECEK Neyin sayın olduğunu, neyin kelle olduğunu kavrayamıyorlar. Türkçeleri zayıf. Ben Trabzon meydanından size sesleniyorum. Mehmet Ağar ve DP iktidarında, Irak’ın, Suriye’nin bölgenin meseleleri, Washington ve Brüksel’de değil, Ankara’da çözülecek. Ankara’nın dışında hiçbir güç olmayacak. Bunlar ip atlarken, biz dağın başında teröristlerle mücadele ediyorduk, göğüs göğüse çarpışıyorduk.

  SIFIR TERÖRLE ALDINIZ Türkiye’de biriniz başbakan, biriniz Dışişleri Bakanı. Bu coğrafyanın tek gücü olan Türk askerinin kafasına çuval geçirildi, gıkınız çıkmadı be. Türkiye’nin sınırlarının ötesinde, sabah akşam ay- yıldızlı bayrağımızı yırttılar, gıkınız çıkmadı. Dünyanın her parlamentosunda Ermeni soykırımı tasarıları sizin zayıflığınızdan çıktı. Tüm bu meselelerle baş ettiniz de mi ülkeyi yöneteceksiniz? Türkiye’yi sıfır terörle aldınız, anaların gözünde yaş bitmiyor, siz mi Türkiye’yi idare edeceksiniz? Türkiye’nin en zorda kaldığı zamanlarda terörle mücadeleyi milletle beraber millet adına Allah bize nasip etti. Bunların zamanında o terör olsaydı korkudan bırakıp kaçarlardı.

  DP- BTP KAVGASI
  Demokrat Parti’nin mitingi sarkınca, saat 14.00’te aynı yerde miting yapacak olan Büyük Türkiye Partililer (BTP) alana geldi. BTP’nin otobüsü alanın arka tarafında müziği açıp yayına başlayınca, Demokrat Partililer müdahale etti. Çıkan arbedede iki taraftan bazı kişiler hafif yaralandı.

  DP’nin 2 lideri

  DP Lideri Ağar’a Trabzon’daki konuşmasının sonunda Anavatan Partisi flaması, Trabzon ekmeği, Türk bayrağı ile üzerinde DP’li Başbakan Adnan Menderes’in resmi bulunan küçük bir halı hediye edildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı