Gündem Haberleri

  Çünkü o bir anne

  Hüseyin TÜCCAR- Erdoğan PAÇİN/BURSA, (DHA)
  07.12.2009 - 14:36 | Son Güncelleme:

  Bursa'da meydana gelen basit bir yangının küllerinin arasından yürek burkan bir hikaye ortaya çıktı. Hikayenin başrollerinde ise bir anne-oğul var. Ancak normal bir ailenin aksine bu hikayedeki oğul zihinsel engelli. Anne ise kendisi gibi aynı dertten muzdarip binlerce melekten biri. Baba yok çünkü iki ay önce öldü... Buraya kadar herşey bilindik, bilinmeyen ise evi yakan oğlunu canını tehlikeye atarak alevlerden kurtaran annenin sonraki görüntüsü... Çünkü o anne dumandan kapkara olan yüzünü bile silmeyi unutup oğluna sarıldı. Hayattaki tek varlıkları üç-beş eşyayı yakmasına rağmen yaşadığı için şükrettiği oğluna sarıldı...

  İŞTE ANNE-OĞULUN DRAMININ GÖRÜNTÜLERİ

  KIZINA YEMEK GÖTÜRDÜ, EVİ YANDI

  Bursa'da, annesi yatak odasında uyurken oturma odasında çakmakla oynayan zihinsel engelli 15 yaşındaki Yusuf Doğru, evde yangın çıkmasına neden oldu. Alevler odayı sararken, dumanı fark edip uyanan 36 yaşındaki İlknur Doğru, ölümü göze alarak alevler arasındaki oğlunu kurtardı.

  Olay, merkez Yıldırım İlçesi Mollaarap Mahallesi Gürgür Sokak'ta bugün saat 10.00 sıralarında meydana geldi. 2 ay önce, kanser hastası olan eşini kaybeden İlknur Doğru, sabah saatlerinde 12 yaşındaki oğlu Kadir'i okula gönderdikten sonra yatak odasında uykuya daldı. Oturma odasında bulduğu çakmakla oynayan zihinsel engelli Yusuf Doğru perdeleri tutuşturdu. Alevler kısa sürede odada bulunan koltuklara sıçradı. Yatak odasının kapısının açık olması nedeniyle dumanları ve ısıyı fark eden İlknur Doğru, hemen odaya dalarak çocuğunu kucaklayıp dışarıya çıkardı. Çevre sakinlerinin haber vermesi üzerine kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürdü.

  Eşinin 2 ay önce öldüğünü belirten İlknur Doğru, alevler içinden kurtardığı engelli oğlu Yusuf'a sarılarak, yangının kötü olan durumlarını daha zora soktuğunu söyledi. Yıldırım Kaymakamlığı'ndan aldıkları yardımla oturduğu evin kirasını ödediğini kaydeden Doğru, “İki çocuğuma bakmak için çalışmak zorundayım. Ancak iş bulamıyorum bulsam bile oğlumdan dolayı evden çıkamıyorum. Ev işleri yaparak çocuklarıma bakıyorum. Havalar iyice soğudu, evimizin bir kısmı ve eşyalarımız yandı. Ne yapacağımı bilmiyorum” dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı