Gündem Haberleri

    Cumhuriyet Savcısı Gök'e dava

    A.A
    25.11.2009 - 12:25 | Son Güncelleme:

    Yaşar Üniversitesi eski öğretim görevlisi Ü.E.İ'nin cep telefonuna attığı mesajlarla taciz ettiği iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulunduğu Cumhuriyet Savcısı Murat Gök hakkında bu kez de Ü.E.İ. ve avukatlarına basın yayın yoluyla hakaret ettiği gerekçesiyle 3 kez 2'şer yıl hapis istemiyle dava açıldı.

    Cumhuriyet Başsavcı Vekili Barbaros Karatarı, Ü.E.İ. ile avukatları Ayla Ülük ve Tarcan Ülük'ün suç duyurularına ilişkin iddianameleri hazırladı.

    İddianamelerde, Cumhuriyet Savcısı Gök'ün bazı gazetelerde yer alan ifadelerinin Ü.E.İ. ile avukatlık görevini yapan Tarcan ve Ayla Ülük çiftine hakaret içerdiği belirtildi.

    Savcı Karatarı, Murat Gök'ün 3 kez Türk Ceza Kanunu'nun 125/1-2-3. maddeleri uyarınca 2 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.
    Avukatlar ile Ü.E.İ'nin ayrı ayrı görülecek davalarının duruşmaları, Karşıyaka 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılacak.

    Ü.E.İ, Yaşar Üniversitesi öğretim görevlisiyken bir dava kapsamında tutuklu bulunan babası H.İ'nin durumuyla ilgili olarak görüştüğü Murat Gök'ün kendisini cep telefonuna attığı mesajlarla taciz ettiğini ileri sürerek, avukatları Tarcan Ülük ve Ayla Ülük aracılığıyla suç duyurusunda bulunmuştu.

    Murat Gök, Ü.E.İ. ile bir süre ilişki yaşadıklarını, 25 Eylülde başka bir kişiyle evlenmek için gün aldığını belirterek, “Tam evlilik öncesi ve hakime rüşvet iddiasıyla hakkında dava açıp tutuklanmasına yol açtığım Tarcan Ülük'ün avukatlığını üstlendiği bu hanımın davranışını takdirlerinize bırakıyorum” demişti.

    Murat Gök'ün düğünü iptal edilmişti.

    Ü.E.İ, olayın basına yansımasından kısa süre sonra Yaşar Üniversitesindeki görevinden ayrılmıştı.
    Etiketler: son dakika , haberler
    Son Dakika Haberler
    

    EN ÇOK OKUNAN HABERLER

      Sayfa Başı