Gündem Haberleri

  “Cumhuriyet Resimleri Sergisi” Beşiktaş'ta

  A.A
  20.10.2008 - 17:26 | Son Güncelleme:

  Beşiktaş Çağdaş Galeri'de açılacak “Cumhuriyet Resimleri Sergisi”nde 28 ressam ve 3 heykeltıraşın Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet konulu 40 eseri sergilenecek.

  Beşiktaş Belediyesi iştiraki BELTAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, Akatlar'daki Mustafa Kemal Kültür Merkezi bünyesindeki Beşiktaş Çağdaş Galeri'de 28 Ekim Salı günü açılacak sergide, Ankara Resim ve Heykel Müzesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve İstanbul Resim ve Heykel Müzesi başta olmak üzere çeşitli özel koleksiyonlardan derlenen resimler yer alacak.

  Aralarında Hikmet Onat, İbrahim Çallı, Nazmi Ziya Güral, Namık İsmail, Şeref Akdik, Zeki Kocamemi, Ali Avni Çelebi, Malik Aksel, Cemal Tollu, Sami Yetik, Zeki Faik İzer, Turgut Zaim, Halil Dikmen ve Feyhaman Duran gibi sanatçıların da bulunduğu 28 ressam ve 3 heykeltıraşın eserlerine yer verilecek sergi 29 Aralık 2008 tarihine kadar sürecek.

  Sergi için ayrıca, Ümit Sezgin tarafından sergideki eserlerin ve 1923'ten bugüne Türk Plastik Sanatlarının değerlendirilmesini içeren bir kitap da hazırlandı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı