Gündem Haberleri

  'Cumhuriyet olmasa genel başkan olamazdım'

  DHA
  16.04.2016 - 23:38 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Rize’de İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde düzenlenen, CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu’nun moderatörlüğünde ‘CHP Çayı Çaycılarla Konuşuyor’ paneline katıldı.

  Anayasa kitapçığını gösteren ve değişikliğe destek verdiklerini anlatan, ancak ilk 4 maddeye dokundurtmayacaklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, özetle şöyle dedi:

  CUMHURİYET SAYESİNDE
  “İlk 4 madde nedir? Türkiye Devleti bir Cumhuriyet’tir. Bunun nesini değiştireceksiniz? Cumhuriyet olmasaydı ne ben CHP’ye genel başkan olurdum ne de Mehmet Bekaroğlu profesör olabilirdi. Kuş uçmaz kervan geçmez bir köyde doğacaksınız. Cumhuriyet’in sayesinde buralara geldik. Kaldı ki Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları Cumhuriyet’i kurduktan sonra bütün İslam ülkeleri Cumhuriyet’e geçti.”

  Çayeli ilçesinde, 'Çay'a ve ÇAYKUR'A sahip çıkıyoruz' konulu toplantıya da katılan Kılıçdaroğl,u çay üretimi ile ilgili sorunlarını dinledi. Kılıçdaroğlu “Kaçak çay Türkiye için büyük sorun. Kaçak çay nerede bulunursa mutlaka yakılarak imha edilmeli” dedi.  

  PANKARTLI PROTESTO
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iki günlük Rize ziyaretinin ikinci gününde katıldığı Çay Paneli-Forumu'nda Rizeliler'e seslendi. Kemal Kılıçdaroğlu konuşurken, binanın dışında bir protesto pankartı açıldı. İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nin karşısındaki duvara kimliği belirlenemeyen kişiler, üzerinde, “Gelecek nesiller kasetle kurşun kalem arasındaki ilişkiyi hiç anlamayacak ama kasetle koltuk arasındaki ilişkiyi sayenizde çok iyi anlayacaklar” yazılı pankart açtı. Yazının fark edilmesi üzerine polis pankartı indirdi.

  Cumhuriyet olmasa genel başkan olamazdım

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı