Gündem Haberleri

  Cumhuriyet mesajları

  ANKARA
  28.10.2017 - 22:02 | Son Güncelleme:

  29 EKİM Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Türkiye Cumhuriyeti, asırlardır hürriyetinden ve onurundan taviz vermektense ölmeyi tercih eden asil bir milletin şahlanışının, küllerinden yeniden doğuşunun nişanesidir” dedi. Erdoğan, mesajında özetle şunları kaydetti:

  “İstiklal Harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 94 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. 15 Temmuz ihaneti karşısında, milletimizin 250 şehit ve 2 bin 193 gazi pahasına gösterdiği şanlı direniş, işte bu ruhun ifadesidir. Manşetlerle, tezgâhlarla, üzerimize salınan piyonlarla çarpışa çarpışa, 2023 hedeflerimiz doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz.”

  DAHA GÜÇLÜ BİR ÜLKE
  Başbakan Binali Yıldırım: Türkiye Cumhuriyeti bugün her zamankinden daha güçlü, daha kararlı bir ülkedir. Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, vatanımıza, istiklalimize, geleceğimize kast eden hiçbir terör faaliyeti, darbe teşebbüsü, finansal ve medyatik saldırı hedefine asla ulaşamayacaktır. Milletimizin birlik ruhu, fesat odaklarının bütün tuzaklarını başlarına yıkacaktır.

  YAŞASIN CUMHURİYET
  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Hukukun üstünlüğü yerine, üstünlerin hukukunu kurmaya çalışan, milletin egemenliğini bir dikta egemenliğine dönüştürmek isteyenler başaramayacaktır. Özgürlük ve bağımsızlık karakteri olmuş, Cumhuriyetimize aşık vatandaşlarımız kalıcı huzura demokrasi, adalet ve huzur talebiyle ulaşacaktır. Yaşasın Cumhuriyet!

  İLELEBET VAR OLACAK
  MHP Lideri Devlet Bahçeli: Türkiye Cumhuriyeti ilelebet var olacaktır. Önünü kesmeye hiçbir hainin gücü yetmeyecektir. Cumhur, Cumhuriyetine sahip çıkacaktır.

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar: TSK, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Türkiye Cumhuriyeti yalnız iki şeye güvenir. Biri millet kararı, diğeri en elim ve zor şartlar içinde dünyanın takdirine hakkıyla layık olmak niteliği kazanan ordumuzun kahramanlığı’ sözünde ifade ettiği üzere, asil milletimizin sevgi ve güvenine layık olabilmek için faaliyetlerini azimle, gayretle sürdürmektedir. 

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı