GeriGündem Cumhuriyet kutlamaları 21 pare top atışıyla başlıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cumhuriyet kutlamaları 21 pare top atışıyla başlıyor

Cumhuriyet'in 80. yılı kutlamaları, bugün saat 13.00'te Kara Harp Okulu eğitim arazisinden 21 pare top atışının yapılmasıyla başlayacak.

Ulus, TBMM, Sıhhiye ve Atatürk Orman Çiftliği'ndeki Atatürk anıtlarına, valilik, Türk Silahlı Kuvvetleri ve diğer kuruluşlar adına çelenkler koyulacak. Kutlamalara, askeri ve sivil bandolar da renk katacak.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Bandosu Karum, Jandarma Genel Komutanlığı Bandosu Güvenpark'ta, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Bandosu Abdi İpekçi Parkı'nda, Mehteran Bölüğü Altınpark'ta, 4. Kolordu Bölge Bandosu Anıtpark'ta konser verecek.

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı'nca Cumhuriyet'in 80. yılı dolayısıyla düzenlenen ‘Çağdaş Müzik Resitali’, bugün Milli Eğitim Bakanlığı Şûra Salonu'nda gerçekleştirilecek.

İstanbul'dan kalkan ‘Cumhuriyet Treni’, bugün Ankara Garı'nda karşılanacak. İstanbul'dan gelecek yazar, sanatçı ve gazeteciler, akşam Hilton Oteli'nde düzenlenecek Cumhuriyet Resepsiyonu'na katılacaklar. Resepsiyona, Cumhuriyet ile yaşıt 1923 doğumlu bazı Ankaralı vatandaşlar da Çankaya Belediyesi'nin özel davetlisi olarak katılacaklar.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle