GeriGündem Cumhurbaşkanlığından vatandaşlara aşure ikramı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cumhurbaşkanlığından vatandaşlara aşure ikramı

Cumhurbaşkanlığından vatandaşlara aşure ikramı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Hizmetler Müdürlüğünce, muharrem ayı dolayısıyla Rize'de vatandaşlara aşure ikram edildi.

Şeyh Camisi'nde düzenlenen aşure dağıtımına, Vali Ersin Yazıcı, AK Parti Rize milletvekilleri Hasan Karal ve Hikmet Ayar, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Başkanı Ahmet Minder, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, İl Garnizon Komutanı Semih Coşkun, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı ve İl Müftüsü İsmail Yalçın ile vatandaşlar katıldı.

Cumhurbaşkanlığından vatandaşlara aşure ikramı

 

Öğle namazının ardından yapılan aşure dağıtımı öncesi İl Müftüsü Yalçın dua etti.

Ahmet Minder, burada yaptığı konuşmada, muharrem ayı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adına aşure dağıtımı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Cumhurbaşkanlığından vatandaşlara aşure ikramıÜlke olarak zor bir süreçten geçildiğini ifade eden Minder, Rizelilerin bunun bilincinde olduğunu, tüm Türkiye'de birlik ve beraberliğin nişanesi olarak aşure ikramının yapıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanlığından vatandaşlara aşure ikramıAhmet Minder, aşurenin içinde çeşitli meyvelerin olduğunu anımsatarak, "Hepsi bir, beraber, aynı kalarak ama farklı bir tat veriyor. Aşure gerçekten çok farklı bir yiyecek. Bu kadar değişik yiyeceklerin bir olduğu bir ziyafet sofrası. Hiçbiri kimliğini kaybetmeden, muhafaza etmek suretiyle. İşte milletimiz de böyle yüce bir millet, büyük bir millet. Cumhurbaşkanımızın bu birlik ve beraberlik duygusu ile ikramlarını, selamlarını, muhabbetlerini ifade ediyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanlığından vatandaşlara aşure ikramıVali Yazıcı ise bugünlerde yaşanan terör olaylarının bitmesinin, yenilerinin yaşanmamasının arzusu, umudu ve duasıyla, acıların yaşanmaması dileğiyle aşure dağıtımını gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanlığından vatandaşlara aşure ikramı


Konuşmaların ardından yoğun katılım sağlayan vatandaşlara aşure ikram edildi.

Öte yandan Bursa, Antalya, Mersin, Konya, Erzurum, Van ve daha bir çok ilde vatandaşlara aşure ikram edildi.