Gündem Haberleri

  Cumhurbaşkanı'na hakaretten ifade verdi

  Mesut ÇATAK- Mutlu YUCA- Taner BAYAR/BOLU, (DHA)
  09.07.2015 - 16:42 | Son Güncelleme:

  Bolu'da cumhurbaşkanına hakaret iddiasıyla bir otelde konaklarken jandarma tarafından ifadeye çağrılan ve savcılığa giderek ifade veren 60 yaşındaki Şenel Çelik, yaşamı boyunca Samsun'a hiç gitmediğini belirterek "60 yaşında başıma gelen olaya bak" diye tepki gösterdi.

  Şenel Çelik'in avukat olan kızı Pınar Çelik Arpacı ise, soruşturmada özensizlik olduğunu belirterek, "Tahminimizce Şenel Çelik diye birisi var ama onun TC'sini alacakları yere annemin TC'sini çekmişler sistemden" dedi.
  Olay, 29 Haziran günü Antalya'nın Kemer İlçesi'ndeki lüks bir otelde meydana geldi. Bolu'da oturan Şenel Çelik, avukat olan kızı Pınar Çelik Arpacı ve damadıyla birlikte tatile gitti. Otele giriş yapıp nüfus cüzdanlarıyla kayıtlarını yaptıran Şenel Çelik kaldığı gecenin sabahında odasında çalan telefonla uyandı. Sabah erken saatlerde resepsiyondan aranan Şenel Çelik'i bekleyen jandarmalar ifade için karakola gelmesini istediler. Şenel Çelik de kızı ve damadıyla birlikte kendi araçlarıyla birlikte Tekirova'da bulunan jandarma karakoluna gitti.

  Jandarma karakolunda Samsun'da pankart açarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle arandığını öğrenen Şenel Çelik şoke oldu. Yaşamı boyunca Samsun'a hiç gitmeyen tansiyon hastası Şenel Çelik avukat olan kızı ile birlikte nöbetçi mahkemeye giderek ifade verdi. Şenel Çelik yaşadığı korku dolu anların ardından tatiline devam etti.

  SAMSUN'A HİÇ GİTMEDİM

  Kızı ve damadıyla birlikte tatile gittiği otelde sabah saat 09.00'da kaldığı odanın telefonunun çaldığını belirten Şenel Çelik, şöyle dedi:

  "Telefon çalınca ben baktım. 'Şenel Çelik siz misiniz?' diye sorduklarında ben olduğumu söyleyince beni karakoldan çağırdıklarını söylediler. Ben de durumu çocuklarıma anlatayım diyerek telefonu kapattım. Ben Samsun'a gitmişim ve cumhurbaşkanına pankart açmışım. Ben Samsun'u ne bilirim, ne de gördüm. Benim belimde platin var, beni zaten çocuklarım bir yere götürüyorlar. Ben bir yere gidemem ki. Kızım ve damadımla birlikte karakola gittik. Karakolda ifademi verdim ve bana orada çok iyi davrandılar. Daha sonra adliyeye gidip bayan savcıya ifademi verip çıkıp geldim" dedi.

  "60 YAŞINDA BAŞIMA GELENE BAK"

  Olay nedeniyle korktuğunu belirten Şenel Çelik, 60 yaşında karşılaştığı olaya tepki gösterirken, "Ne gördüm, ne bilirim, ne bir yere giderim. Ben çocuklarımın içinde yaşıyorum. Ben onların yanında yaşıyorum. Ben nasıl pankart açarım. Ben zaten kalabalığa çıkamıyorum. Olayın isim benzerliği olduğunu düşünüyorum. Çünkü ben hiç Samsun'a gitmedim ve olayın aydınlanmasını istiyorum. Benim mağdur olduğum ortaya çıkacak. Ben onu istiyorum" diyerek yaşanan olaya tepki gösterdi.

  "TC YANLIŞ GİRİLMİŞ"

  Şenel Çelik'in kızı avukat Pınar Çelik Arpacı ise tahminlerine göre annesinin isminde bir kişi olduğunu ancak TC kimlik numarasının yanlış girildiğini belirterek, "Kolluk tarafından bildirilen isimler savcılık tarafından bildirilen o kişi orada mı, değil mi, o kişi kimdir? diye araştırılmadan direk davaya konu ediliyor. Bu özensizlik de annem gibi yaşlı hasta bir kadının mağduriyetine sebep oluyor. Ama asıl sorun şu bence, cumhurbaşkanına hakaret davaları o kadar çok açılıyor ki Türkiye'nin her yerinde bu özensizlik belki de normal onlar açısından, bu özensizliği doğuruyor. Tahminimizce Şenel Çelik diye birisi var ama onun TC'sini alacakları yere annemin TC'sini çekmişler sistemden" dedi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı