Gündem Haberleri

  Cumhurbaşkanına Hagi'li karşılama

  Hürriyet Haber
  08.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in resmi davetlisi olarak Türkiye'de bulunan Romanya Cumhurbaşkanı Emil Constantinescu, Ankara'daki temaslarını tamamladıktan sonra dün İstanbul'a geldi.

  Cumhurbaşkanı Demirel'le birlikte 'ATA' uçağıyla dün saat 11.45'te Ankara'dan İstanbul'a gelen konuk Cumhurbaşkanı Constantinescu'yu Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde İstanbul Valisi Erol Çakır, Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna ve Emniyet Müdürü Hasan Özdemir, Türkiye'nin Bükreş Büyükelçisi Volkan Bozkır ve Galatasaray'ın Romen futbolcusu Hagi karşıladı. Konuk Cumhurbaşkanı Atatürk Havalimanı'nda karşısında Hagi'yi görünce protokol kurallarını bir yana bırakıp, ünlü futbolcuya sevgiyle sarıldı.

  FORS AKSAKLIĞI Swissotel'de düzenlenen DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi) toplantısında işadamlarıyla olmak için bir günlüğüne İstanbul'a gelen konuk Cumhurbaşkanı'nı kalacağı otele götürecek olan ve Romanya Cumhurbaşkanlığı forsunu taşıyan araç son anda Bayan Constantinescu'ya tahsis edildi. Forsun çıkarılıp Cumhurbaşkanı Constantinescu'nun yeni aracına takılması sırasında aksaklık çıktı. Ucundaki metal çubuk yeni araca uyum sağlamayınca, forsun takılmasında zorluk yaşandı. Constantinescu aracına ancak görevlilerin çabaları sonucunda fors takılınca binebildi. Constantinescu, forsu takılmış aracına binip oteline doğru hareket edince, Cumhurbaşkanı Demirel misafirini el sallayarak uğurladı.

  Dostluk fidanı

  Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve Romanya Cumhurbaşkanı Emil Constantinescu, Türk-Romen dostluğu adına fidan dikti. Demirel, dostluk fidanını konuk Cumhurbaşkanı ile birlikte Camlı Köşk'ün arka bahçesine diktikten sonra, Constantinescu'ya dönerek, ‘‘Artık sizin de bir dikili ağacınız oldu’’ diye espri yaptı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı