Gündem Haberleri

  Cumhurbaşkanı internet medyasını kabul edecek

  A.A
  16.05.2010 - 15:58 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yarın İstanbul'da internet medyası temsilcilerini kabul edecek.

  Ziyarete ilişkin bilgi veren İnternet Medyası Derneği Başkanı Hadi Özışık, dernek olarak sorunlarını iletmek üzere Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den görüşme talebinde bulunduklarını ve yarın saat 15.30'da Cumhurbaşkanlığı Tarabya Köşkü'nde bu görüşmeyi gerçekleştireceklerini bildirdi.

  Cumhurbaşkanı Gül'ün, dernek yöneticileriyle birlikte 20 internet sitesinin sahip ve yöneticilerini kabul edeceğini belirten Özışık, “Cumhurbaşkanına sorunlarımızı ileterek çözümü için destek isteyeceğiz. Türkiye'de gazetecilik yapmak istediğimizi aktaracağız” dedi.

  Özışık, internet gazeteciliğinin çağın gereği olduğunu ve Türkiye'de bu alanın uzun bir süreden beri kullanılmasına karşın gerekli yasal düzenlemelerin bulunmadığını hatırlatarak, “İnternet Medyası Yasası mutlaka çıkarılmalı, internet medyasında çalışan gazeteciler sarı basın kartı alabilmeli” dedi.

  Özışık, derneğin bunun için uzun bir süredir çaba gösterdiğini belirterek, hükümetin bu konuyu acil olarak gündemine alması gerektiğini söyledi.

  Daha önce de Cumhurbaşkanı Gül ile gerçekleştirdikleri bir görüşmede internet medyasının sorunlarını aktardıklarını anımsatan Özışık, Cumhurbaşkanı Gül'ün bu görüşmede 'internet medyasının önemini bildiğini, bundan sonraki süreçte daha çok kendileriyle bir araya geleceğini' söylediğini aktardı.

  Özışık, Cumhurbaşkanı Gül'den yurt dışı gezilerde internet medyasından bir temsilcinin bulunmasını talep edeceklerini de bildirdi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı