Gündem Haberleri

  Cumhurbaşkanı Gül'ün hoşgörüsü

  Turaç TOP, Turan GÜLTEKİN- / İZMİR, (DHA)
  04.07.2009 - 22:41 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yengesinin vefatı nedeniyle dayısına taziye ziyaretine geldiği İzmir'de üniversite mezunu işsiz Sinem'in tepkisi ile karşılaştı. Dayısının evinin bulunduğu sokakta Gül'ün alkışlanmasına tepki gösteren ve ''Bu insanlar sizi neden alkışlıyor anlamıyorum'' diyen Sinem'e ne Cumhurbaşkanı ne de korumaları en ufak ters bir tepki vermedi. Cumhurbaşkanı Gül, dayısının evine girdi, Sinem'i çağırttı, gerginlik tatlıya bağlandı.

  İŞSİZ GENÇ KIZDAN CUMHURBAŞKANI GÜL'E TEPKİ

  Yanına gelen üniversite mezunu Sinem Örsçek, ``Bu ülkedede neler oluyor bilmek istiyorum. Bu insanlar sizi neden alkışlıyor anlamıyorum'' dedi.

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yengesi Şadan Satoğlu´nun geçen 9 Haziran´daki vefatının ardından İzmir´de yaşayan dayısı Nazif Satoğlu´na taziye ziyareti için dün akşam İzmir'e geldi.

  Cumhurbaşkanı Gül, dayısının evinin bulunduğu Yeşilyurt semtindeki sokakta yaklaşık 100 kişi tarafından alkışlarla karşılandı. Sokakta toplananlardan 32 yaşındaki Sinem Örsçek isimli bir genç kız, hızlıca Gül´e doğru gelerek, ``Bu ülkedede neler oluyor bilmek istiyorum. Bu insanlar sizi neden alkışlıyor anlamıyorum'' dedi. Örsçek korumalar tarafından uzaklaştırılırken, kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlarla kısa süre sohbet eden Gül, ardından dayısının evine girdi.

  Korumalarının uzaklaştırmanının ardından aynı sokaktaki kendi apartmanlarına giren Sinem Örsçek bir süre sonra dışarı çıktı. Basın mensuplarına açıklama yapan Örsçek, Hacettepe Üniversitesi İstatistik bölümünden mezun olduğunu, endüstriyel tasarım masterı yaptığını anlattı. Örsçek, bugüne kadar birçok ekonomik kriz yaşandığını, başarılı bir öğrenim hayatı geçirmesinde, okuduğu okullarda her zaman birinci olmasına rağmen iş bulamadığını, tepkisinin buna olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Gül´ün korumaları Örsçek´e iş bulma konusunda yardımcı olacakları sözünü verdi. Örsçek daha sonra Gül´ün dayısının evinin tam karşısındaki apartmanda bulunan dairelerine girdi.

  CUMHURBAŞKANI ÇAĞIRDI

  Sinem Örsçek, bir süre sonra korumalar tarafından Gül'ün dayısının evine çağrıldı. Burada Cumhurbaşkanı Gül ile görüşen Sinem Örsçek, daha sonra taziye evinden ayrıldı.

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, üç saatlik ziyaretinin ardından geceyi geçireceği Swiss Grand Efes Oteli'ne geçmek için taziye evinden çıkarken, Sinem Örsçek, bu kez babası Fuat Hakkı Örsçek ile birlikte geldi, Cumhurbaşkanı Gül ile tokalaştı, bir süre sohbet etti.

  Vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Gül'ü alkışlarla uğurlarken, Sinem Örsçek, gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı