GeriGündem Cumhurbaşkanı Gül'den önemli açıklamalar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  148
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cumhurbaşkanı Gül'den önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Gül'den önemli açıklamalar
refid:26424445 ilişkili resim dosyası

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, maden faciasında 282 kişinin hayatını kaybbetiği Soma'da konuştu. Gül "Bu acıları nasıl gelişmiş ülkeler yaşamıyorsa artık, biz de bütün kurallarımızı tekrar gözden geçirmeli, tedbirleri almalıyız" dedi.

İşte Gül'ün konuşmasından satırbaşları:

Bu acı sadece buradakilerin değil bütün Türk milletinin acısı haline dönmüştür. Çok büyük bir facia ile karşı karşıyayız. Her şeyden önce burada hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımın kardeşlerimin hepsinin mekanı cennet olsun. Ailelerine annelerine babalarına eşlerine çocuklarına hepsine baş sağlığı diliyorum. Bütün milletimizin başı sağ olsun.


Cumhurbaşkanı Gülden önemli açıklamalar Gül, yaralıları ziyaret etti

"ÇALIŞMALAR KESİNTİSİZ DEVAM EDİYOR"

Cumhurbaşkanı Gülden önemli açıklamalar

GÜL SOMA’DA

‘Gelişmiş ülkeler nasıl yaşamıyorsa artık…’

Cumhurbaşkanı Gül "Bu acıları nasıl gelişmiş ülkeler yaşamıyorsa artık, biz de bütün kurallarımızı tekrar gözden geçirmeli, tedbirleri almalıyız" dedi.

Cumhurbaşkanı Gülden önemli açıklamalar

YARALILARI ZİYARET ETTİ

Gül camı açtı, el salladı ve…

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Akhisar Devlet Hastanesi'nde 20 dakika yaralıları ziyaret etti.Gül, çıkışta kendisini bekleyen vatandaşlara otomobilin camını açarak sabırlar diledi.

Şüphesiz ki maden ve yer altında çalışmak, yer altında alın teri olarak çalışmak kazançların belki de en kutsalıdır. Elden gelen her şey yapılıyor şu anda. Kurtarma çalışmaları kesintisiz devam ediyor. Bizlerin ziyareti veya başka incelemeler, bu çalışmalar aralıksız devam ediyor. İlk haber alındığından itibaren işin vehameti anlaşıldığı için bütün devlet seferber oldu. maalesef kaybımız büyük.

Her ailenin her canın acısı hepimizin acısıdır. Bir kişi bir kişidir, bir can bir kişidir. Bir kayıp o ailenin kıyameti demektir. Acı büyüktür ve acı hepimizin acısıdır. Çok büyük bir facia ile karşı karşıyayız. Hepimizin el birliği içinde olmamız gerekiyor. Millet olarak bu dayanışmayı muhakkak ki gösterecektir. Dünyanın bir çok yerinden de hep başsağlığı acılarımızı paylaşan dostlarımız var, hatta yas ilan edenler var. Onlara da teşekkür ediyorum.

"KURALLARIMIZI TEKRAR GÖZDEN GEÇİRMELİYİZ"

Şüphesiz ki bu acılar yaşanmaması gerekir. Bu acıları nasıl gelişmiş ülkeler yaşamıyorsa artık, biz de bütün kurallarımızı tekrar gözden geçirmeli, tedbirleri almalıyız. Bu doğrultuda Devlet Denetleme Kurulu olarka tavsiyelerimiz var. Bu düzenlemelere ışık tutacaktır. Şüphesiz ki bu acıları bir daha çekmemek için ne gerekiyorsa bunların hepsi yapılacaktır.

Biraz önce verilen bilgilerde gördüm ki, hem idari hem diğer soruşturmalar başlamış, titizlikle devam edecektir. Buralardan alacağımız derslerle bir daha bu acıları yaşamak için de ne gerekirse yapılması şarttır. Devletimiz hükümetimiz bu acıları bir nebze de olsa buna merhem olmak için, ailelere yardım için ne gerekiyorsa bunu yapacaktır. Milletimizin başı sağ olsun.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle