Gündem Haberleri

  Cumhurbaşkanı Gül'den 'kaset' açıklaması

  a.a
  24.05.2011 - 14:48 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Gül, MHP'de 10 ismin istifa etmesiyle sonuçlanan kaset skandalı konusunda ''Bu tip şantajlar hem çirkin hem de çok tehlikeli. Savcılar ortaya çıkarmalı'' dedi.

  Gül, Sri Lanka, El Salvador, Maldivler, Kenya ve Honduras Büyükelçilerini Güven Mektuplarını sunmak üzere Çankaya Köşkü'nde kabulünden önce bir gazetecinin sorusu üzerine MHP'deki kaset iddialarını değerlendirdi.

  Konuyu, “şantaj” olarak niteleyen Gül, şöyle konuştu:

  “Bu tip şantajlar, hem çirkin hem çok tehlikeli. Bugün bu şekilde olur, yarın başka bir formda başka şekilde olur. Bugün buna olur, yarın başkasına olur. Bu konularda gayet prensipli ve ilkeli durmak, hiç prim vermemek gerekir. Savcılar ve yargıyla ilgili kurumların olayı titizlikle takip etmesi ve bu tip işleri organize edenleri ortaya çıkarması gerekir.

  İlkesel ve prensipli duruşu tekrarlamak istiyorum. Çünkü bu tip şantajlar farklı farklı formlarda ortaya çıkar. Onun için bunlara prensip ve ilke olarak gayet sağlam bir şekilde 'hayır' demek gerekir ve üstüne gidip muhakkak ki kimlerse bunları tespit etmek gerekir.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı