Gündem Haberleri

  Cumhurbaşkanı Gül sessizliğini bozdu

  Hürriyet Haber
  04.08.2012 - 14:10 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Danışmanı Ahmet Sever’in cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik kırgın olduğu yönündeki sözlerine açıklık getirdi.

  Cumhurbaşkanı'nın danışmanı Ahmet Sever, Vatan Gazetesi'nden Ruşen Çakır'a Cumhurbaşkanı'nın ikinci kez adaylığının bazı AK Partililer tarafından engellenmek istemesinin Gül'ü üzdüğünü söyledi. Sever'e yanıt Başbakan Erdoğan'ın başdanışmanı Yalçın Akdoğan'dan geldi. Akdoğan, CNN Türk'te ''Bazı danışmanlar kraldan çok kralcı'' cevabını verdi.

  'TAYYİP BEYLE İLİŞKİMİZ KARDEŞLİK HUKUKUNUN ÖTESİNDE'

  Gül, Ulucanlar ve Hamamönü’ndeki ziyaretlerden sonra Hacı Bayram Camii’nde öğle namazını kıldı. Çıkışta da gazetecilerin konruya ilişkin sorularını yanıtladı.

  Gül şunları söyledi :
  ''Daha önümüzde 2 yıl kadar uzun bir süre var. Bu süre içerisinde hepimizin içeride, dışarıda yaptığımız, yapacağımız çok önemli işler var. Hepimizin işimizle en iyi şekilde meşgul olmamız ve görevlerimizi en iyi şekilde yapmamız gerekir. Günü geldiğinde de biz kendi aramızda otururuz, konuşuruz ne yapılacaksa en doğrusunu hep beraber yaparız.

  Ayrıca şunu sizler de biliyorsunuz, bir kez daha hatırlatmak isterim herkese. Sayın Başbakan Tayyip Bey ile olan arkadaşlığımız, ilişkilerimiz kardeşlik hukukunun da ötesindedir. Dolayısıyla bunu da aklınızda tutmanızı isterim. Dolayısıyla günü gelince otururuz, konuşuruz ne gerekiyorsa hep beraber yaparız. Şimdi hepimiz işimizi en güzel şekilde yapmak zorundayız. Önümüzde daha uzun zaman var. Halkın, milletin hep beklentileri var. Türkiye'nin çevresinde olup biten önemli olaylar var. Zihnimizi bunlarla meşgul etmememiz lazım.''

   

   

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı