Gündem Haberleri

  Cumhurbaşkanı Gül Kuveyt'te

  A.A
  21.12.2009 - 13:51 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, iki günlük resmi ziyaret için Kuveyt'e geldi.

  Gül, Kuveyt Uluslararası Havalimanı'nda Kuveyt Emiri Şeyh El Sabah El Ahmed El Cabir El Sabah tarafından resmi törenle karşılandı. Karşılama töreninde Kuveyt Veliaht Prensi Şeyh Nawaf El Ahmed El Cabir El Sabah, Kuveyt Meclis Başkan Yardımcısı Abdullah Yusuf El Roumi, Başbakan Nasser Muhammed El Ahmed El Sabah ve Türkiye'nin Kuveyt Büyükelçisi Hilmi Dedeoğlu da hazır bulundu.

  İki ülkenin ulusal marşlarının çalınmasının ardından Abdullah Gül, tören kıtasını denetledi. Törenin ardından Cumhurbaşkanı Gül ve Kuveyt Emiri El Sabah havalimanında bir süre baş başa görüştü.

  Cumhurbaşkanı Gül ile Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, milletvekilleri ve iş adamlarından oluşan heyet de Kuveyt'e geldi.

  Gül, bugün Kuveyt finans ve iş çevrelerinin yöneticileriyle görüşmeler yapacak. Meclis Başkan Yardımcısı El Roumi ve Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Şeyh Cabir El Mübarek El Sabah'ı ayrı ayrı kabul edecek olan Cumhurbaşkanı Gül, Kuveyt Emiri El Sabah ile heyetler arası görüşmelere başkanlık edecek. Gül, El Sabah'ın vereceği resmi akşam yemeğine katılacak.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı