GeriGündem Cumhurbaşkanı Gül Ankara'da forsu İstanbul'da
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cumhurbaşkanı Gül Ankara'da forsu İstanbul'da

Cumhurbaşkanı Gül Ankara'da forsu İstanbul'da
refid:21522898 ilişkili resim dosyası

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, bugün İTÜ’deki açılışa katılmaması heyecan yarattı. Rektör, “sağlık sebebiyle gelmedi” dedi. Köşk ise “Cumhurbaşkanı’nın programında zaten hiç yoktu” açıklaması yaptı.

Kulağındaki rahatsızlık nedeniyle uçak seyahatlerini iptal eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD’de yapılacak olan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na katılmaktan vazgeçmişti. Karayolu ile İstanbul’a gelen Gül, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca’yı dün Tarabya Köşkü’nde kabul etti. Rektörün açıklamasına göre Gül’ün bugün İTÜ’nün yeni eğitim-öğretim yılı açılışına katılması gerekiyordu. Ancak Cumhurbaşkanı törene gitmedi. İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, açılışta yaptığı konuşmada, “Sayın Cumhurbaşkanımızı davet ettim. Kendileri, ‘doktorların iki ay kalabalık ortamlarda bulunmaması ve sadece ikili görüşmeler yapabilecekleri yönünde uyarıları’ olduğunu söyledi” şeklinde konuştu.

İTÜ’den gelen bu açıklamalara karşılık Çankaya Köşkü kaynakları, açılış töreninin cumhurbaşkanlığının resmi programında yer almadığını açıkladı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Ahmet Sever de, Cumhurbaşkanı Gül’ün dün sabah Ankara’ya dönmesiyle ilgili olarak Hürriyet’e, “Sayın Cumhurbaşkanı, 1 Ekim’de Meclis’in açılışında yapacağı konuşmanın hazırlıklarına odaklandı” bilgisini verdi.

Bu gelişmelen üzerine gazeteciler Cumhurbaşkanı Gül’ün Cuma namazını takip etmek için Tarabya Köşkü’ne gittiler. Tam bu saatlerde Cumhurbaşkanlığı sitesindeki “programlar” bölümünde “Ankara, Sayın Cumhurbaşkanımızın resmi programı yoktur” yazısı yer aldı. Sitedeki “Cumhurbaşkanımız nerede” bölümünde ise harita üzerinde İstanbul işaretlendi ve “Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün programı İstanbul’da devam etmektedir” ifadesi yer aldı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Ankara’da olduğu bilgisini verirken Tarabya Köşkü girişinde bulunan bayrak direklerinde iki Türk bayrağının ortasında Cumhurbaşkanlığı forsunun bulunduğu bayrak da dalgalanıyor. Teamüllere göre Cumhurbaşkanlığı forsu, Cumhurbaşkanının bulunduğu yerde asılıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle