Gündem Haberleri

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ağrı'da son dakika mesajları

  Hürriyet Haber
  03.12.2017 - 14:26 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Ağrı il kongresinde konuştu.

  İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

   Ağrı’ya başkan seçmedik mi? Ama o bir başkasına devretti gitti. Ağrı’da yaşamadı.Biz de ne yaptık kayyum atadık. Şimdi valimiz belediye başkanı olarak Ağrı’ya hizmet ediyor. Terörle dayanışma içinde olanlarla hizmet olmaz.

  Geçmişte Ağrı'yı adeta teslim alan bölücülük virüsünü vücudumuzdan tamamen atmanın zamanı gelmiştir.

  Patnos'tan gelen kardeşlerimizi taşıyan minibüs kaza yapmış. 4 kardeşimiz yaralanmış. Rabbim şifa versin.

  KATİLLER SÜRÜSÜ PKK

  Açık konuşuyorum parasını verenin tepe tepe kullandığı katiller sürüsü PKK’nın ülkemiz ve milletimizle uzaktan yakından ilişkisi yoktur.

  Vatandaşlarımızın bölücü zihniyetli partilere de ihtiyacı yoktur. Kürt kardeşlerim diledikleri gibi işlerini yapıyor hayatlarını sürdürüyorlar. Kürt kardeşlerimin de sorunlarının çözümü için mücadele ettim. Elimize imkan geçtiğimde de bu sorunları çözdük.

  Biz her türlü ırkçılığa olduğu gibi Kürt ırkçılığına da Türk ırkçılığına da karşıyız.

  Sanıyor musunuz ki Suriye’de YPG PYD Kürt kardeşlerimizin menfaati için çalışıyor?

  "ESED'E KARŞI BİZZAT SAVUNDUM"

  Suriye’de yıllarca kimlik dahi verilmeyen benim oradaki Kürt kardeşlerim haklarını hukuklarını elde edemedikleri zaman bizzat şahsım onların hakkını Beşar Esed’e karşı bizzat savundum. Aramızın iyi olduğu zamanlarda “niye pasaportlarını vermiyorsunuz” dedim…

  ERMENİSTAN VE GÜRCİSTAN ÖRNEĞİ

  Ermenistan özellikle de diasporanın etkisiyle ülkemizle dostluk kanallarını kapalı tuttuğu için tüm enerji, ulaşım ve ticaret yoLlarının dışında kalmıştır.

  Buna karşın Gürcistan Türkiye ve Batı dünyası ile Kafkasya - orta Asya arasında bir köprü olarak kendisine aydınlık bir gelecek inşa etmiştir.

  Bu iki örnek çok manidardır. Bizimle dost olan kazanır, bize husumet besleyen kaybeder.

  İTİRAZ ETTİĞİMİZ İÇİN HEDEFE KOYDULAR

  "Hükümete geldiğimizde dostlarımızı çoğaltacağız ama değerli kardeşlerim, düşmanlarımızı da kusura bakmasınlar, onları da bir kenara koyarak, yolumuza devam edeceğiz. Bu konuda pek çok önemli adımlar, attık. Dünyanın neresinde olursa olsun, samimiyetle yüreğini açanlara samimiyetle elimizi uzattık. Afrika’dan Güney Amerika’ya ilk defa siyasi irtibat tesis edip, diplomatik kanalları oluşturduğumuz onlarca ülke var. Böylesine uzak diyarlarda bu gayretleri gösterirken, yanı başımızdaki ülkeleri, devletleri elbette ihmal edemezdik. Avrupa Birliği ile ilişkilerimiz, en ileri seviyelere bizim dönemde geldi. Aynı Avrupa Birliği ile çok farklı bir noktaya savrulduk.

  Benzer durum, bazı devletler içinde söz konusu. Burada oyunbozanlık eden, asla Türkiye olmamıştır. Müttefiklik hukukunu ihlal eden, biz olmadık. Tam tersine işler, bu noktaya, ülkemize verilen sözlerin tutulmaması sebebiyle geldi. Suriye’de, Irak’ta yaşadığımız sıkıntıların nedeni de hem bölge halkına hem de bize karşı ikiyüzlü davranılmış olmasıdır. Demokrasi ve insan haklarını ağızlarından düşürmeyenler, bu ülkelerden yükselen aynı taleplere kulaklarını tıkamış, terör örgütleriyle hareket etmişlerdir. Bizi de buna itiraz ettiğimiz, sesimizi yükselttiğimiz için hedefe koydular.

  "BİZİ BU OYUNA GETİREMEYECEKSİNİZ"

  Şimdi ABD'de bizi itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar senaryo belli. Tezgah belli. Bunu FETÖ ile birlikte yapıyorlar. Bu oyuna bizi getiremeyeceksiniz. Bunu bilin.

  PKK’yı bunu için azdırdılar: FETÖ’yü bunu için sahaya sürdüler. DEAŞ’ı bunu için üzerimize saldılar.

  Ana muhalefetin diğer deyişle ana hıyanetin başındaki zatı da aynı amaçla kullanıyorlar.

  Ülkemizde elde edemedikleri neticeye binlerce kilometre ötede aynı senaryo ile ulaşmanın gayreti içindeler.

  Milletimiz şunu bilsin ki bu oyunların hiçbiri birbirinden bağımsız değildir.

  Hepsi de Türkiye’ye diz çöktürmeyi amaçlamaktadır. İstedikleri kadar uğraşsınlar başaramayacaklar.

   

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı