Gündem Haberleri

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden komedyen evine kapandı

  hürriyet.com.tr
  12.04.2016 - 18:01 | Son Güncelleme:

  Televizyondaki programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a küfürler ve hakaret içeren bir şiir okuyan Alman komedyen Jan Böhmermann'a polis koruma tahsis etti. Böhmermann'ın evine kapandığı, randevularını ve programını iptal ettiği de bildirildi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Alman ZDF kanalındaki 31 Mayıs tarihinde "Neo Magazine Royal" adlı mizah programında küfürlü ifadeler içeren bir şiir okuyan ve Türkiye'nin büyük tepki gösterdiği Alman komedyen Jan Böhmermann korumaya alındı.

  Alman gazetesi Die Welt'in haberine göre, saldırı şüphesiyle Böhmermann'a özel korumalar tahsis edildi. Böhmermann'ın evinin önünde sürekli olarak polis devriyesi görevlendirilirken, Böhmermann'ın ise evinden çıkmadığı ifade edildi. 

  Söyleşi taleplerini reddeden Böhmermann, geçen pazar akşamı Anne Will'in programına cuma akşamı da kendisine verilecek Grimme ödül törenine ise gitmeyecek.

  Cumhurbaşkanı Erdoğana hakaret eden Alman mizahçı Böhmermanna yargı yolu göründüCumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden Alman mizahçı Böhmermann'a yargı yolu göründü

  Türkiye Böhmernannın yargılanmasını istediTürkiye Böhmernann'ın yargılanmasını istedi

  Etiketler: ALMANYA , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı